Размер шрифта:

НАТАЛІЯ ЧЕРНЕНКО: «ТАНЕЦЬ – ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ»

– Коли ви познайомитеся з Наталею, переконаєтеся, що це жінка - танець, – якось так незвично дала характеристику Наталії Черненко Світлана Винограденко, кандидат психологічних наук, засновниця МГО «МОЗІРОН».

Та й справді. Наталю варто було побачити. А що вже слухати – одна насолода. Людина закохана в свою справу.

Наталія Черненко, скільки себе пам’ятає, танцювала і слухала музику. Сьогодні вона успішно працює тренером дитячої юнацької спортивної школи «Супаданс». Працює в парі разом з коханим чоловіком Микитою. Вже десять років вони не розлучні. Всі свої знання й любов віддають дітям, яких навчають танцю.

Віднедавна Наталія разом з Ольгою Чистяковою очолюють танцювальний театр розвитку особистості «Estrella» при спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу № 302 м. Києва.

Як же все починалося? Наталія ніколи не мріяла про Київ… Просто було бажання жити й творити саме там, де людям цікава творчість, де не тільки присутній культурний рівень, а й відповідно цінується. І ось доля вирішила все. Народилася в Білорусії в Гродно. Згодом з родиною переїхала до Кривого Рогу. З п’яти років її привели до Будинку культури Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату. Там Наталія, як кажуть – своя людина, знає кожен закуточок. Спочатку танцювала народні танці. А вже через рік потрапила до керівників народного колективу бального танцю «Ритм». О! з яким захопленням сьогодні Наталія говорить про своїх керівників: « Валентина Володимирівна Воронова і Ольга Леонідівна Буц – не просто мої тренери. Це мої улюблені жінки. Це еталон справжніх жінок. Захоплююся ними до без тями. Як багато я навчилася у них.»

В дитинстві Наталії все вдавалося, виходило. Заняття танцями і музикою були в задоволення. Перемогли танці. Заняття музикою перехопив молодший брат. Він підходив до інструменту, рученятами обіймав фортепіано й говорив: «Це моє!» Так і сталося. Андрій з відзнакою закінчив музичну школу. Сьогодні він вокаліст й має успіх у Чикаго.

 – Для мене танець – це спосіб життя, – розповідає Наталія. Це спосіб мислення. Це те, без чого я вже не уявляю свого життя. Мені сняться постановки. Я багато слухаю музики. Під настрій музика може бути різною. Із неї народжуються ідеї. Іноді мені сняться дивовижні картинки, які варто втілювати в танець.

Вже в десять років Наталія зайнялася спортивними танцями. Це та ж бальна хореографія, але зі спортивним нахилом. Постійні змагання, семінари, фестивалі не були на заваді в загальноосвітній школі. Вчилася добре. В дев’ятому класі захопилася правом. Мама свідомо схиляла доньку до юридичного профілю. До речі, Наталія навіть захистила роботу з гендерного права в Малій академії наук! До речі, й документи після закінчення школи подали на юридичний й успішно вступила. Це було в Дніпропетровську. А коли поверталися до дому, побачили оголошення про набір до Інституту культури на хореографічний факультет. Вирішили зайти й поцікавитися. Дорогою Наталія розмірковувала: «Правом займаюся років три, а ось танцями – років десять…» В приймальній комісії, коли дізналися, що дівчина з народного колективу бального танцю «Ритм», мало в долоні не заплескали. Попросили прийти скласти загальні іспити. То був перший рік, коли в Дніпропетровську відкрили кафедру-філію Київського Інституту культури. За один день все змінилося. З юриста стала хореографом. Та за кілька днів з’ясувалося, що в Дніпропетровську не набралася група й запропонували їхати на навчання до Києва. Ось так доля й привела до столиці.

– В моєму житті – все випадково, - усміхається Наталія. Пізніше випадково зустріла чоловіка Микиту.

Чи не забагато випадковостей? Особливо, коли чоловік ще й танцівник, спортсмен! Також займається бально-спортивною хореографією. До слова, Наталії давно подобалося ім’я Микита. Вже десять років вони працюють разом пліч-о-пліч. Їм є чим пишатися. Їхні учні – чемпіони України! А ось створити сім’ю для неї – це відповідальність. В родині підростає юна танцівниця Марія. В київській школі № 302 їм працюється комфортно. Завжди знаходять підтримку й порозуміння з директором школи. Степан Федорович Старов завжди йде назустріч, підтримує цікаві ідеї й добрі починання.

Нещодавно Наталія Черненко разом з колегою Ольгою Чистяковою створили театр розвитку особистості «Estrella». В перекладі – це зірка. І ось з цими маленькими зірочками вони творять справжні дива. Чудово, з успіхом і перемогами виступають на чемпіонатах України. Мріють вийти на міжнародний рівень.

Є у Наталії мрія – театр танцю. Свій – не схожий ні на жоден існуючий. Вірю, що з її хистом , бажанням й ентузіазмом – все можливо. А ще, коли є друзі й підтримка.

Наталія цінує кожне нове знайомство, бережливо ставиться до дружби.

 – Світлана Винограденко в моєму житті – це як маленька невидима чарівна паличка – завжди з’являється в потрібний момент, – розповідає Наталія Черненко. – Вона вміє допомогти, влучно сказати добре слово у відповідальний момент. Світлана – це згусток доброї енергії!

Знаю, що зараз юні танцівники збираються на фестиваль до Полтави. В одної з учасниць виникли матеріальні проблеми з поїздкою. Вирішити їх допомогла чарівниця Світлана Винограденко.

– До слова, завдяки Світлані Винограденко, я познайомилася з приватним підприємцем по пошиттю одягу – Тетяною Мормуль з Харкова. Це так важливо. Ми спільно пошили не просто сукні, а найкращі!

Я поцікавилася чим займається Наталія Черненко на дозвіллі. Уявляєте – створює фантастичні зачіски своїм танцівницям! Це треба бачити. А ще – вишиває бісером практичні речі.

Наталія Черненко справді зіткана з ідей, музики, танцю. До неї тягнуться учні. Вона приємна співрозмовниця. З нею легко, мов у танці. Вона все робить з любов’ю.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Тетяна ПІАСТРО: «ЖИТТЯ, МОВ МУЗИКА»

Тетяна ПІАСТРО: «ЖИТТЯ, МОВ МУЗИКА»

Тетяна ПІАСТРО: «ЖИТТЯ, МОВ МУЗИКА»

Таня народилася в Криму. Її дитинство наповнене кримським повітрям, простором, легкістю. Тепер Крим лише у добрих спогадах. Там залишились кипарисів горді піраміди й таємниці Генуезької фортеці… Віднині, упродовж її життя, лишається любов до музики, чоловіка і трьох талановитих, обдарованих дітей.

 Спочатку про Тетяну Піастро захоплено розповідала Світлана Винограденко, кандидат психологічних наук, співзасновниця МГО «МОЗІРОН», мама чотирьох дітей, на сьогодні двох школярок. Світлана завжди принагідно захоплено розповідала про школу, в якій навчаються її донечки й середня донька Тетяни Піастро. Школа не звичайна, а спеціалізована загальноосвітня І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу № 302 м. Києва. Світлана з радістю і гордістю розповідає про перемоги в музичних конкурсах Насті Піастро. А що вже говорити про талант старшої – Олександри. Дівчинка настільки любить музику, що поєднувала навчання у вищому училищі ім. Р Глієра й паралельно середній школі… І вся заслуга від любові й виховання батьків. Таких активних і небайдужих батьків на сьогодні не так і багато.

–Тетяну Піастро обрали головою батьківського комітету школи, – розповідає Світлана Винограденко. – Їй не байдуже, що відбувається в школі, чим живуть діти.

…Тетяна родом з Керчі. Там народилася, зростала, вчилася в школі. Саме там і долю свою зустріла – чоловіка-киянина, який практично всі канікули проводив у бабусі в селі. Саме там народилися і дві їхні донечки Олександра і Настя. А ось син вже народився в Києві. Таня до останнього не могла повірити, що доведеться залишити рідні місця й переїхати до столиці. Вона вірить, що прийде час і Крим повернеться до складу України. Особливо болить її душа у ці дні, коли доречно навідатися до могил і пом’янути рідних… Та життя диктує свої умови. Їй зараз немає коли вгору глянути. Відтоді, як обрали головою батьківського комітету школи, мало не ночує там. Вдома вже жартома кажуть, що куплять їй палатку й поставлять біля школи. Але ж вона не може інакше. Їй до всього є діло. Як можна, наприклад, бачити як щодня понад тисяча школярів заходять до школи, обходячи аварійні сходи? Тримає це питання на контролі. Бентежить її й таких же відповідальних батьків, давно занедбана теплиця у дворі школи. Вона, на жаль, поряд зі спортивним майданчиком, навіть не відмежована ніякою сіткою. А раптом м’яч потрапить туди? Дітям загрожує небезпека.

Тетяна Піастро не стоїть й осторонь навчального процесу. Їй не байдужа шкільна програма, яка не зовсім на сьогодні стабільна й дохідлива для учня. Відповідальна мама завжди знає, що відбувається в школі.

Зі старшою донькою вони вчасно знайшли цю школу і вдячні долі. «Головне – відповідально ставитися до навчання, – переконана Тетяна Піастро. – І було б бажання вчитися, а вчителі в нашій школі завжди йдуть назустріч». Обидві доньки – музиканти. Олександра успішно навчається у вищому музичному училищі ім. Р. Глієра, працює в школі мистецтв №4. В цій же школі навчається й молодша сестричка Настя. Наймолодший Нікіта має 2, 5 роки, схоже теж буде музикантом. Не поступається у навчанні і мама. Таня – студентка Уманського педагогічного інституту. Її фах – вчитель трудового навчання. Чому обрала саме цей вуз? «Все дуже просто, – ділиться Тетяна Піастро, – там ввічливо й приємно говорили при прийомі документів.»

Дивуюся: як така маленька й тендітна жінка, мама трьох дітей так багато встигає. Наприклад, зранку завезти на конкурсну програму середню доньку, пізніше провести батьківські збори, а увечері сісти в потяг і повезти доньку хоча б на пару днів у Кам’янець-Подільський, куди помандрували однокласники. А вже з потяга – знову конкурсна програма багатодітних родин в райдержадміністрації …

Тетяна вважає, що її донькам пощастило з класним керівником. Так сталося, що і в старшої донечки Олександри і в Насті класний керівник – Світлана Михайлівна Ільяш, вчителька трудового навчання. І чого тільки не вміють її учні. Не тільки шити, в'язати, плести з бісеру, вишивати стрічками, а й, наприклад, багато хто захопився зовсім новими видами мистецтва – кінусайга, топарій. Ось тільки, як завжди, виникають проблеми з матеріалами: все не просто, й не дешево. Але й тут на допомогу приходить батьківський комітет з батьками-однодумцями. «Якщо раптом доводиться зайти до магазину зі Світланою Винограденко, – розповідає Тетяна, бачу як вона швидко орієнтується. Наприклад, можна придбати рамочки для робіт чи нитки за вигідною ціною. Світлана багато допомагає школі. Робить це непомітно і вчасно». Нещодавно вони разом шукали тканину для виготовлення виставкової роботи «Писанкове дерево». Тепер ця робота є окрасою шкільного вестибюлю.

Тетяна Піастро, хоче, щоб у школі для учня все було цікаво. А ще вона з тих, хто не змовчить, помітивши несправедливість. На кожне запитання має отримати конкретну відповідь. З батьками має контакт. А спільними зусиллями можливо все змінити на краще.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

 

Добавить в закладки и поделиться:

СУБСИДІЯ: ВАРТО ЧИ НІ?

СУБСИДІЯ: ВАРТО ЧИ НІ?

             СУБСИДІЯ: ВАРТО ЧИ НІ?

              Вітаю читачів та прихильників «Школи юриста». І знову я хочу поділитися цікавою інформацією на дуже актуальну на сьогоднішній день тему, що стосується надання субсидій населенню та рекомендації щодо її отримання.

          Насамперед хочу зазначити, що субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога для
відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергію, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік допомога готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

             Надання субсидії регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 « Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Постанова - не новинка для нашої держави. Щоб спростити процедуру надання субсидії населенню, уряд вносить деякі зміни в законодавство.

              Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на
громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

                   Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

                  Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських,
районних у містах (у разі їх створення). У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх відповідним
структурним підрозділам з питань соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Дехто помилково вважає, що субсидії призначають лише тим, хто живе у злиднях в комунальній квартирі. Це зовсім не так. У цілому можна мати недешеве майно, наприклад, автомобіль, і при цьому цілком законно розраховувати на допомогу держави в оплаті комунальних послуг. Правда, важливі нюанси при оформленні допомоги все ж є.

Нюанс перший  – обсяги споживання комунальних «благ». Кабінет Міністрів жорстко обмежує кількість газу, електроенергії, тепла, холодної та гарячої води, які можуть споживати громадяни, що розраховують на житлову субсидію. Також до уваги береться «житловий мінімум»: 13,65 квадратних метрів на людину плюс 35,22 «квадратів» на сім'ю.

Якщо ви опалюєте житло газом, для отримання матеріальної допомоги необхідно витрачати не більш ніж 5,5 кубометрів газу на квадратний метр житла. Якщо «палите» електрикою - 65 кВт на метр.

Норми для отримання житлової субсидії

 

Послуга

Норма, міс.

Холодна вода (якщо є гаряча)

2,4 куб. м/люд.

Холодна вода (якщо немає гарячої)

4 куб. м/люд.

Гаряча вода

1,6 куб. м/люд.

Опалення (газове)

5,5 куб./м2

Опалення (електричне)

65 кВт/м2

Газ (якщо є газова плита і гаряча вода)

4,4 куб. м/ люд.

Газ (якщо є газова плита і немає гарячої води)

7,1 куб. м/ люд.

Газ (якщо є газова плита та нагрівач води)

14 куб. м/ люд.

Детальніше ознайомитися з вимогами уряду щодо споживання комунальних послуг можна у тій же Постанові Кабінету міністрів, яку я вже зазначала на початку.

Нюанс другий – ваші матеріальні статки. Ви маєте повне право володіти далеко не бюджетним автомобілем. Головне, щоб він був куплений раніше, ніж за рік до того моменту, коли ви розраховуєте отримати допомогу: правила, встановлені урядом, забороняють нараховувати житлові субсидії тим, хто в останні 365 днів робив покупки на суму 50 000 гривень і більше.

Утім, і тут можливі нюанси. Як виняток із правил наводиться такий випадок: родина мала велику трикімнатну квартиру, і от роз’їжджаються батьки з дітьми в різні квартири. Вони замість великої квартири купують меншу, можливо, переїжджають у гірші умови. Але все одно це факт покупки на суму, більшу ніж 50 тисяч. І система субсидій знову гнучка в таких ситуаціях. Уряд не йде за тупим принципом: ну, ви ж купили житло більше ніж за 50 тисяч, отже, «не положено». Комісії місцевих адміністрацій досліджують: якщо ця родина реально незаможна, їй можуть нарахувати субсидію.

То як же розрахувати розмір субсидії, щоб приблизно знати, на що розраховувати? Фіксованих «комунальних» субсидій немає. Для кожного домогосподарства розмір допомоги розраховується індивідуально за певною формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном. Щоб визначити точний розмір субсидії, найкраще звернутися до органів місцевої влади. Тільки вони можуть назвати вам точну цифру, тому що, по-перше, деякі розцінки визначаються на місцях. А по-друге, для різних областей України діють різні коефіцієнти, які враховуються при розрахунку субсидії.

За останній рік Кабмін скоротив перелік документів, необхідних для нарахування житлової субсидії. Сьогодні щоб отримати матеріальну допомогу для оплати комунальних послуг, необхідно всього два документи - Заява на отримання субсидії та Декларація про доходи, які можна заповнити вдома і відправити поштою до Управління праці і соціального захисту населення за місцем реєстрації, або прийти до цього ж УПСЗН і подати там ці документи. (Ознайомитися з даними документами можна на сайті https://subsidii.mlsp.gov.ua )

Слід нагадати, що субсидія надається в межах соціальних норм. Але слухи про те, що сім’ю можуть позбавити субсидії, якщо вона не використовує ту кількість води, газу чи електроенергії, які передбачені нормами, є цілком неправдиві. Насправді, якщо витрата газу у сім’ї менше за норму, то це їй вигідно, адже програма субсидії передбачає зарахувати надлишок коштів на рахунок майбутньої оплати цьому домогосподарству.

Справа в тому, що субсидії нараховуються в рамках соціальних норм, а не за фактичне використання. Якщо родина витрачає понад норму, субсидія їй буде призначена, але за перевитрату повинна буде доплачувати в повному обсязі. Наприклад, якщо родина з двох осіб використала 5 кубометрів гарячої води при нормі 1,6 кубометру на особу, то на 3,2 кубометра їй надається субсидія, а за решту 1,8 кубометра громадяни мають заплатити самі.

Якщо ж родина користувалася благами цивілізації економно і не використовувала повністю норму на сім’ю, то зекономлені кошти підуть на погашення обов’язкової частини платежу в майбутньому, або на оплату понаднормового споживання, якщо в наступному періоді використання газу, тепла або електроенергії збільшиться. Наприклад: при нормі 3.2 кубометру гарячої води родина використала тільки 2 кубометри. Гроші за 1.2 кубометра невикористаної води будуть перенесені на наступний період.

           У разі призначення субсидії пільги з оплати
житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для
надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються. Рішення про призначення (не призначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, працевлаштування
таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження  матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті
в експлуатацію.

                 У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії не припиняється до закінчення опалювального (неопалювального) періоду за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

               У разі коли у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишились без батьківської опіки (піклування), субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей. У такому випадку розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника)
у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем
реєстрації.

             Субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти (крім студентів денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках), маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні
(будинку) самі.

              Отож вирішувати треба субсидія чи ні доведеться тільки Вам.

З усіма цікавими матеріалами Ви можете ознайомитись на нашому сайті в рубриці «Школа Юриста» за адресою: http://moziron.org/

Питання та пропозиції надсилайте на електрону скриньку: SohatskayaOS@gmail.com, з поміткою «Школа Юриста». З повагою до всіх читачів

 

Юрист МГО «МОЗІРОН» Оксана Сохатська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить в закладки и поделиться:

Прыг: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
Скок: 10 20 30

TRANSLATE

июль, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Всякие наглядности: