Размер шрифта:

Ровняемся на 'СИЛЬНЫХ ДУХОМ'

Познайомилися ми з Оленою Олексіївною близько 4-х років тому, коли відвідали її з групою подруг-волонтерів з Федерації жінок за мир у всьому світі. Під час першого приїзду до Олени Олексіївні ми були вражені, побачивши її, прикутою до ліжка, ледве стримували себе, щоб не заплакати.

З 5-ти років у Олени стала прогресувати хвороба ДЦП. Маленькою дівчинкою Олена Олексіївна перенесла 12 операцій і внаслідок цього стала практично паралізована. Здавалося б, переживши стільки випробувань, вона могла б впасти у відчай: адже Олена могла лежати тільки на животі, ноги були знерухомлені, руки зігнуті. Але вон прийняла рішення: закінчити з оперативним лікуванням і продовжувати навчання в школі, тому що не бачила поліпшення свого стану.

Навчалася Олена вдома, домоглася, щоб до неї додому приходили вчителі, перебуваючи в лежачому стані, вона здавала випускні іспити. Можна було б закінчити своє навчання, але Олена вирішила продовжити освіту у ВНЗ. Вона вступає на факультет іноземних мов в інститут ім. Горького (нині Драгоманова). Так само лежачи на ліжку, вона запрошує до себе викладачів, які приймають у неї іспити. Одночасно Олена Олексіївна викладає на дому. У 1978 році знову вступає на філологічний факультет. Звичайно, складно навіть уявити, яким чином Олені Олексіївні доводилося вмовляти викладачів ВНЗ приймати у неї іспити, але, приїхавши до неї, бачачи її завзятість і хороші знання, ті здавалися. Все життя Олена Олексіївна намагалася бути корисною. Її педагогічна робота дозволяла бути в реальному житті, вона спілкувалася з великою кількістю людей, молоді і відчувала себе в потоці життя. Це було велике подолання самої себе.

Читать полностью

Добавить в закладки и поделиться:

СПОРТ – ОСНОВА МОГО ЖИТТЯ. СПОРТ – ЦЕ ЛЮБОВ І ДРУЖБА

СПОРТ – ОСНОВА МОГО ЖИТТЯ. СПОРТ – ЦЕ ЛЮБОВ І ДРУЖБА

ВАСИЛЬ ЗАКРЕВСЬКИЙ: «СПОРТ – ОСНОВА МОГО ЖИТТЯ. СПОРТ – ЦЕ ЛЮБОВ І ДРУЖБА»

–  А знаєте, сліпота – не вирок, а лише інший спосіб життя,  –  розповідає мені Світлана Винограденко, голова Міжнародної громадської організації «МОЗІРОН».  –   Світ уже встиг переконатися у слушності цих слів на прикладі багатьох відомих незрячих людей, одним із яких є Василь Закревський.
До речі, Василь наш волонтер. Досить часто цей юнак приходить на допомогу багатьом  зрячим. Він Майстер спорту України міжнародного класу з паратриатлону, людина,  що вже не перший рік гідно представляє Україну на чемпіонатах світу та Європи.

Василь Закревський – мешканець міста Бровари. В дитинстві втратив зір. Ця трагедія повністю змінила його життя. А тепер на хвильку заплющіть очі й уявіть, що так вам доведеться жити… Це невимовно страшно. І тільки дуже сильні та морально стійкі люди можуть витримати таке. Василь не тільки витримав, але й довів  усьому світу, що може бути не тільки такий, як всі, але і набагато кращий.

 

–Волонтер – для мене – це слово допомоги, - розповідає мені Василь. Я щоденно відчуваю це на собі, цю потребу пересуватися вулицями й спілкуватися.  Коли ще вчився в школі, мене навчили бачити й відчувати серцем. А ще на моєму шляху трапилася Світлана Винограденко. Вона запропонувала мені участь в акціях. Для мене все було новим і несподіваним. Коли з її рук отримував нагороду – відчув неймовірне тепло і доброту. До сьогодні живу спогадами, коли ми поїхали в Рівненську область в санаторій до дітей, хворих на туберкульоз. Дуже хвилювався, чи буду там корисним. Та зі Світланою завжди легко й надійно. Є в мене найпотаємніша мрія: аби всі були здорові. І я також. Ця мрія тримає мене, аби досягати перемог. Ось тому я волонтер при Міжнародній громадській організації «МОЗІРОН». Радію, коли й моя допомога, порада стає у нагоді.

 

Ще в 2011 році Василь Закревський почав займатися легкою атлетикою, і майже відразу тренер помітив, що у цього хлопця є великий потенціал для досягнення найвищих висот у спорті. Потрібно лише було Василю докласти до цього зусиль, і він своїм шансом скористався. Ще до цього він займався плаванням. І якщо поєднати це з новим захопленням Василя, то такий вид спорту, як триатлон  найбільше для нього підходив би. Триатлон   включає в себе три види спортивних змагань: плавання, велогонку і біг по шосе.

Люди, які мають вади зору, триатлоном займаються разом з гайдами.  Гайд – це людина, яка супроводжує спортсмена від старту до фінішу. Тобто, це повинна бути теж фізично розвинена людина, яка є очима спортсмена. Гайд Василя Закревського – Роман Король.  Дуже важко назвати його просто гайдом, адже Роман і Василь є найкращими друзями, які майже весь час проводять разом.

Крім спорту, Василь займається масажем, організовує благодійні заходи та допомагає незрячим людям віднайти себе у спорті. Не зважаючи на все це, Василь не любить говорити про себе, як про непересічну та відому на весь світ особу.

У розмові щирий і відвертий.

- Розумію, що певні обставини Вас привели до спорту? Одразу все вдавалося?

  - З 2002 року, після закінчення школи почав займатися плаванням. Але то було не професійно. Просто так, для себе. Того ж року вперше виступив у Запоріжжі на змаганнях. До речі, зайняв призове -  друге місце. Після цього змагання стали для мене буденністю. А згодом  хобі переросло у професійний спорт.

- Колись думали, що станете чемпіоном?

  - Думок таких не було. Хоча…Лише  ставив собі певне завдання і знав, що обов’язково його виконаю. Мріяв про виступи. Завжди сподівався на перемоги.

- Кому завдячуєте насамперед? Які маєте побажання?

  - Анжелі Станіславівні Стельмах. Завдячую їй всіма своїми досягненнями. А побажання людям, які втратили зір і почали відчувати себе обмежено, - ніколи не зациклюйтеся, а йдіть лише вперед! Розвивайтеся! Ні в якому разі не сидіть вдома. Навіть можете звертатися до мене за рекомендаціями.

 – Поруч з Вами завжди була мама?

 – Так. Про маму – це окремо. Уявіть собі, коли втратив зір, друзі, які були, вмить кудись поділися... Поруч була лише мама. Мама водила до школи. Коли вчився в училищі, день у день висиділа під дверима. Потім був університет «Україна»…Вона завжди поруч.

 – Чим займаєтесь на дозвіллі?

 – Багато читаю. Зараз є така можливість. Треба йти вперед і розвиватися.  Багато в чому завдячую Світлані Винограденко, яка своєчасно трапилася на моєму шляху.

Василь Закревський.  Такий звичайний і сильний. Сьогодні він бігає не лише краще свого зрячого тренера, а й краще всіх паратреатлоністів світу.

Василь Закревський готовий за будь-якої хвилини прийти на допомогу зрячим. Його сили й волі вистачить на всіх. Адже сильним і добрим може бути кожен.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

ЖИТТЯ, МОВ ТАНОК

ЖИТТЯ, МОВ ТАНОК

 

Знайомтесь – Катерина Золотова, волонтер Міжнародної громадської організації «МОЗІРОН».

Спілкуватися з Катериною – легко, одне задоволення. Вона ніби розділена на маленькі частинки – пазли.  Пазли віри, мрії, пазли характеру, пазли любові, сім’ї, материнства і, звичайно ж, пазли творчості. Вона вміє радіти найменшому. Будь-яку роботу виконує з радістю, задоволенням і натхненням. Так було і того дня, коли зустрілися на одному заході. Саме тоді й переконалася, що в цієї пані вдається все, за що б вона не взялася. А ще Катерина переконана, що кордону між мріями і їх здійсненням не існує. А ідей у неї стільки…вистачило б часу на втілення. Вона мріє зробити цей світ яскравішим, добрішим і привітнішим для кожного, хто поруч. Говорить легко й щиро:

 – З Міжнародною громадською організацією знайома практично з початку заснування.
– Світлана Винограденко, без перебільшення, розкрила мені очі  на все, чим зараз займаюся. Тепер я знаю точно, що всі благії справи повертаються сторицею. Перший захід, який ми проводили і де познайомилися, був у FitCurves. Це мережа фітнес-клубів для жінок. Світлана там проводила майстер-клас. Розповідала як варто стежити за своїм тілом. Зокрема, як користуватися аплікаторами Ляпко. А ті, хто досяг успіху – отримали від Світлани Винограденко сертифікат. Серед переможців була і я. Ось так. Головне – повірити.

Катерину час від часу цікавили питання чому ті чи інші речі відбуваються в нашому житті. Вона пройшла безліч майстер-класів. Інша справа зустріти потрібну людину, відчути її й подружитися. Ось тоді вже й результат інший отримуєш. Світлані вдалося розкрити таланти Катерини, просто без сумнівів повірити, що все можливо і реально.

 – Світлана зуміла розкрити в мені  багато граней, які я мала, але якимось чином не могла розкритися, - розповідає Катерина. – Наприклад, побачила мою комунікабельність, вміння налагоджувати стосунки з людьми.

 – Катюша чудово співає, –  розповідає Світлана Винограденко. – Бачили б ви як вона танцює… Вона розчиняється у танці. А ще – володіє іноземними мовами.

 …Є люди, які несуть лише позитив. Сьогодні саме такою є й Катерина Золотова. Тепер волонтерство – це поклик її душі. Спілкування з людьми допомогло їй розкритися, мов квітці. Вона не задумується ні на мить, що  буде потім. Вона дослухається до слів свого чоловіка, який каже: «Зробив добро – відпусти його в море!»

На сьогодні Катерина Золотова має свою справу – підтримує українського виробника «Нове життя». Задоволена і продукцією, і компанією. А головне – високоякісний продукт. Робота приносить їй задоволення.

 –  А коли бачиш, як на очах змінюються люди, стають здоровішими, тоді й очі загораються, з’являються сила й натхнення, надихаєшся сам і надихаєш інших,  –  ділиться враженнями Катерина.

На дозвіллі Катерина,  при бажанні, може сплести гачком, наприклад, пінетки для онука, хоча не вважає це заняття за хобі. Нещодавно відвідала майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Майстриня прийшлася їй по духу і лялька вийшла на славу. Зараз відвідує майстер-клас з фінансової грамотності. Сьогодні це не просто актуально, а й необхідно.

Любить Катерина подорожувати. Подорожі надихають і збагачують її душу. В подарунок любить отримувати квіти: троянди й орхідеї.  Сама ж вона привітна й сонячна, завжди з усмішкою й відкритим серцем до людей. Розмова наша відбулася на одному диханні, ніби ми знайомі вічність.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Прыг: 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15
Скок: 10 20 30

TRANSLATE

июль, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Всякие наглядности: