Размер шрифта:

«Зустріч птахів» у спеціалізованій школі № 113 м. Києва

«Зустріч птахів» у спеціалізованій школі № 113 м. Києва

«Зустріч птахів» у спеціалізованій школі № 113 м. Києва

Чому саме зустріч птахів, а не весни, та що хотіли досягти цим заходом ми вирішили запитати у організатора цього заходу, директора школи, Щенявської Наталії Борисівни.

Розкажіть нам, будь ласка, про Ваш захід «Зустріч птахів», кому прийшла ця ідея провести такий незвичайний захід, за звичай всі весну зустрічають?
 
1.​ Щороку навесні велика освітянська родина Дарниці зустрічає птахів. Традиційно виготовляються шпаківні та вивішуються в зеленій зоні району. Радо приєднується до такої благородної акції і школа № 113. У шкільному саду розміщено кілька шпаківень, і щороку вони мають своїх пернатих господарів. І не тільки. В одній з них живе білка. Діти та дорослі люблять спостерігати за маленькими друзями. Підгодовують їх. Шпак, напевно господар, вважає що і сам може забезпечити свою родину, не спокушається на принади, які пропонують школярі. А от білочка зовсім інше. Варто постукати горішками - вона миттєво з’являється і охоче ласує смакотою. Проте останнім часом їх кількість зменшилась, шкода.
В цьому році ідея провести районне свято «Зустрічі птахів» належить голові Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Сергію Івановичу Вітковському. А начальник управління освіти Дарницької районної в місті державної адміністрації Сергій Михайлович Тимченко без вагань, відразу визначив краще місце його проведення – територію школи № 113 - затишний, зелений райський куточок Дарниці, який межує з найбільшим парком м. Києва та Дарницьким лісом. Школі була надана честь підготувати свято та приймати на своїй території школи району. Почесна місія перетворилась на справжнє свято. 
 
Як діти та їх батьки сприйняли ідею цього заходу?
 
2.​ З натхненням та завзятістю учні та вчителі розпочали виготовлення шпаківень. До них приєднались батьки та рідні. Шкільна столярна майстерня не могла вмістити всіх бажаючих, і тому на міні майстерні перетворились класні кімнати. Кожен клас намагався зробити найкращу шпаківню. А коли визначити кращу стало неможливо, само по собі розпочалось змагання на кількість. Найбільшу кількість шпаківень – 9 - виготовили учні 4-А класу, більшість з яких відвідують гурток технічної праці. І класний керівник Головань Майя Василівна, і вчитель технічної праці Мішко Микола Іванович пишаються своїми учнями. По праву, саме ці вчителі входять у золотий вчительський фонд школи. Взагалі за два тижні підготовки виготовлено 82 шпаківні. Одна з найкращих шпаківень, виготовлена спільно учнями 1-Б та 9-А класів виставлена на виставці шпаківень у приміщенні райдержадміністрації. Але для свята виготовлялись не тільки шпаківні. Діти початкової школи разом з вчителями та батьками виготовили більше сотні паперових пташок, дзьобики для костюмів. Вчителі Мартинюк Інна Вікторівна, Логвиненко Наталія Сергіївна, Андрощук Іна Вікторівна, Коломицька Тетяна Володимирівна пекли жайворонків. Вікторівська Тетяна Анатоліївна, Кузьмич Тетяна Юріївна шили костюми для акторів – пташок. У кожного в школі були свої обов’язки, можливо непомітні для інших, проте такі необхідні для загальної справи. Учні, вчителі, батьки, технічні працівники, повара – всі взяли участь у підготовці свята. Завдяки злагодженим, професійним діям кожного свято пройшло на високому рівні.
 
 
Чи не було зі сторони батьків протесту, бо матеріали, з яких виготовлялись шпаківні, були надані самими дітьми та їх батьками, чи їм все ж таки роздавали з якогось шкільного фонду?
 
3​ Жодних нарікань з боку батьків до адміністрації не надходило. Навпаки, батьки надавали матеріали, допомагали автотранспортом, принесли з дому драбини, допомагали вивішувати шпаківні. Особлива подяка від школи Новотарській Нелі Василівні, Свириденку Олександру Івановичу та Бондарцю Юрію Вікторовичу в організації цього свята. Проте, я впевнена, що вони, як і більшість інших, і без оголошеної подяки завжди безкорисно будуть поряд і в свято, і на суботнику, і в разі будь-якої потреби.
 
Які класи приймали участь у виготовленні шпаківень?
 
4​ Всі класи, від 1 до 11. Всього 19 класів.
 
Які класи зробили саму велику кількість шпаківень?
 
5​ На це питання частково є відповідь, але приємно повторити: це учні 4-А класу - 9 шпаківень (класний керівник Головань Майя Василівна) та 2-б класу – 8 шпаківень (класний керівник Іщук Ольга Петрівна). Більшість класів виготовили по 5 шпаківень.
 
Кого з дітей та їх близьких Ви б хотіли особливо відмітити та чому?
 
6​ Про батьків написала. Але, так би мовити, за кадром залишилися більшість тих, хто витратив свій час, матеріал, а головне свою душу та майстерність. Щодо дітей, то важко визначити, хто з них заслуговує на відзнаку: чи ті, хто натер мозолі розпилюючи та шліфуючи заготовки, чи ті, хто брали участь у театралізованій частині. Кожен виконував максимально добре свою справу, і те що він уміє найкраще. У 3-б класі родина Таран виготовила 2 шпаківні. Думаю, що така родина не одна.
 
Варто відзначити професіоналізм, артистичність та особисту відповідальність, беззаперечно, талановитих режисерів цього дійства Кузьмич Тетяни Юріївни та Коломицької Тетяни Володимирівни.
 
Яку ідею Ви хотіли донести до присутніх вашим міні театралізованим дійством?
 
7​ У театралізованому дійстві бали участь такі казкові герої: Сонце, Весна, Мати-Земля, птахи. Танцювали діти початкової школи із шпаківнями, виготовленими власне за їх участю. В танці вони демонстрували радість від зробленої справи, а потім символізували дерева, на яких вивішені шпаківні. Пташки, які першими прилетіли на батьківщину з радістю та цікавістю розглядають шпаківні і повідомляють про це головному птаху. Той у свою чергу оглядає якість можливого житла та схвалює його. До шпаківень злітаються решта птахів та танцюють, цим самим символізують свою радість. Танок виконувався під музику з передачі «В мире животных». Спілкування між іншими казковими героями відбувається під супровід флейти, на якій грає учениця школи. Цим театралізованим дійством ми хотіли створити святковий настрій та розбудити в серцях і душах присутніх, а особливо дітей, милосердя, бажання допомогти братам нашим меншим. Прекрасно, що таку благородну справу освятили настоятелі православних церков настоятель Нестор (Церква святого Іоанна Кронштадтського), та настоятель В’ячеслав (Церква всіх святих воїнів).
 
Як зустріли представники влади Ваш захід?
 
8​ Захід ініціювала Дарницька районна в місті державна адміністрація. Зі слів начальника управління Тимченка С.М., все відбулося відмінно. Представники владних структур самі особисто піднялись на драбини та вивісили шпаківні. Їх приємно вразила ініціатива школи не прибивати цвяхами шпаківні до дерев, а прикріпляти за допомогою проволоки. Це не травмує дерева. Такий нюанс, безперечно, визнаний благородним. Всі гості відвідали шкільний Музей Родини, з цікавістю слухали розповідь про деякі експонати. Всі присутні, в тому числі і мас-медіа були свідками передачі в дар музею дитячих вишитих сорочок та футболок для дітей школи Винограденко Світланою Володимирівною, головою та засновником Міжнародної громадської організації «Міжнародна організація за збереження та розвиток народу». І як у кожній гостинній родині скуштували гостинців та з задоволенням поспівали українських пісень. Залишати школу та її гостинних господарів не хотілось.
 
Мені, як директору школи, було приємно чути розмову керманичів району про те, що потребує нагального ремонту дах школи. І під час свята вони залишались не лише почесними гостями, але й справжніми господарями, повз пильне око яких не пройшли жовті плями від снігу та дощу на стелі музею. Сергій Іванович підтримав ідею школи про будівництво на території школи міні спорткомплексу. Я впевнена, шляхи вирішення будуть знайдені.
 
Які враження після того як всі розійшлись, залишились у Ваших дітей, які були господарями?
 
9​ Учні школи були у захваті від того, що і вони і їх батьки, і клас брали участь у святі. Діти з вчителями домовились, що після того, як в лісі зійде сніг, вони класом вивісять решту шпаківень. Я впевнена, що така благородна акція, яка відбулась в школі, вплине на дитячі серця, спонукатиме до добрих справ.
 
Також поділитися враженнями погодилась голова МГО «МОЗИРОН» Винограденко Світлана Володимирівна:
 
«Такі заходи, дуже корисні для формування свідомості наших дітей, вони виховують людяність, співчуття, повагу до живої природи та бажання допомагати нашим братцям меншим. Наша організація завжди підтримуємо такі розвиваючі та миролюбні заходи, наш девіз «Роздай всім людям доброту».
 
Ось так закінчилось свято, діти розійшлися, влада задоволена, птахи з оселею.
 
Спілкувалась журналіст МГО «МОЗІРОН» Золотова Катерина.

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

апрель, 2013

пн вт ср чт пт сб вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Всякие наглядности: