Размер шрифта:

Як у Рівному ДОБРОТУ роздавали…

Як у Рівному ДОБРОТУ роздавали…

В невеличкому  селі  рівненської  області  серед мальовничих краєвидів в зеленому гаї розташувався  дитячий туберкульозний  санаторій “Новостав”.  Тут щорічно оздоровлюється біля 600 дітей, які перенесли таку тяжку хворобу, як туберкульоз.  Тут для них  продовжується і закінчується основний курс протитуберкульозної терапії аж до повного клінічного одужання.  

Це особливі дітки і ставлення до себе вони потребують особливого – дбайливого.  Більшість цих дітей – це діти-сироти або з малозабезпечених і неблагополучних сімей.   І ця страшна хвороба має більше шансів розвинутися саме у таких діток, що недоїдають, живуть в антисанітарних умовах, або в районах з підвищеною радіоактивною забрудненістю. 
Одним із найголовніших факторів скорішого одужання для таких дітей є підвищене комплексне 5-ти разове харчування, а ще - чисте повітря, гігієна та спокій.
Повітря в санаторії дійсно неймовірно чисте - тут легко дихається, а гігієну та спокій дітям забезпечує турботливий персонал.
 -  Ми робимо все, для того, щоб діти почувалися в санаторії, як удома, - каже головний лікар Михайло Монастирський, – Але коштів, що виділяється із бюджету катастрофічно не вистачає для того, щоб навіть повноцінно нагодувати малечу. Держава  виділяє аж 12 грн. на  їжу для однієї дитини на добу. Тож ми й шукатимемо й залучатимемо до загальної справи спонсорів і благодійників, завдяки чому зараз на годування дітей виходить 20 грн. на день.  
Скажіть, шановні читачі, як ви вважаєте, чи можна повноцінно нагодувати будь-яку дитину за 12 грн. на добу? Ви б нагодували свого малюка за такі гроші? А як можна забезпечити комплексне 5-ти разове підвищене харчування хворій на туберкульоз дитині за 12-20 грн. на день? Відповідь очевидна. 
Саме тому заради допомоги дітям об`єднали свої зусилля:  громадська міжнародна  організація «МОЗИРОН» та  мережа гіпермаркетів «ВЕЛМАРТ». В рамках акції «Молочні ріки», що проходила в гіпермаркеті,  19-го липня проведено благодійну акцію:  відвідувачам магазину було запропоновано зробити будь-яку додаткову покупку  молочних або інших продуктів для дітей санаторію і покласти її в благодійний кошик.  Люди з радістю відгукнулися на цей призив про допомогу і щедро жертвували щойно куплені  яйця, солодощі, фрукти, молочні продукти та гроші. Люди у м. Рівне виявилися дуже доброзичливими і  щедрими - за декілька годин роботи було зібрано 1550 грн. благодійних пожертвувань! Для санаторія це дуже істотна допомога! 
Дякуємо всім, хто прийняв участь в акції! 
Особлива подяка працівникам Житомирського маслозаводу, які відразу відгукнулися і подарували дітям декілька ящиків морозива та повітряні кульки, чим створили особливу атмосферу свята, яке відбулося в  суботу 20-го липня.
До дітей, що з нетерпінням чекали гостей і подарунків , приїхали : засновники МОО  «МОЗИРОН» - Світлана Вінограденко та Любов Приходько з волонтерами, авторка цієї статті та одночасно волонтер і представник  мережі  гіпермаркетів «ВЕЛМАРТ»   Оксана Гопанюк,  голова правління Рівненського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Юрій Лазаревич та його заступник  Євген Бабрікин, керівник МОО "Жінки Батьківщини" Тетяна Ларина..
Кожній дитині було привезено подарунок: іграшки та солодощі, смачні персики та морозиво. 
Діти  дуже раділи гостям та гостинцям,  гралися повітряними кульками і чекали моменту, щоб виступити на імпровізованій сцені. Виявилося, що вони чудово співають, танцюють, розповідають вірші,  навіть знаються на прийомах ай-кідо , та вміють віджиматися від підлоги!
Та благодійники не обійшли увагою і персонал, що працює в санаторії та створює дітям належний  догляд :  працівникам  було виділено по 50 грн. матеріальної допомоги.  Здається, що це невеликі гроші, але як зворушливо це було і які вдячні були люди, яким  дуже рідко хтось каже «дякую» за їхню щоденну працю.  Наприклад, як часто хтось помічає в будь-якому закладі простого посудомийника? А в цей день йому аплодували та відзначили його труд маленькою премією. Дорослий чоловік аж розплакався від почуттів.
Замисліться люди, як часто ми бездумно витрачаємо наліво і направо 10-20-30-50, а то і більше гривень, доларів, євро, а десь хтось намагається прогодувати хворих дітей за 12 грн. на добу!  Уявіть собі, що в той час, коли  ви витрачаєте на розваги чи якийсь непотріб  величезні гроші, чи навіть невеликі суми, комусь бракує тих копійок.  Озирніться! Як багато тих, тих, кому потрібна ваша увага, ваша допомога, фінансова підтримка. І коли ваша дитина знову буде істерично вимагати, щоб ви купили йому чи їй 101-го Бетмана чи Барбі, то може краще не відкуплятися так дешево від власної дитини, а розказати їй про таких ось діток, що вміють радіти навіть поламаній машинці, яка вже не мігає, не бібкає, але все ж таки їздить! Може краще взяти власну дитину за руку і разом з нею купити щось для тих, кого доля обійшла стороною, тим самим позбавляючи сина чи доньку від егоїзму, закладаючи в них зернятко добра!
 
В Рівному таких щирих та небайдужих людей виявилося багато!
 
- Коли ми проводили в гіпермаркеті «Велмарт» цю благодійну акцію та збирали для санаторію «Новостав» допомогу, до нас підходило багато людей, - розповідає засновник та керівник МОО «МОЗИРОН» Світлана Вінограденко. – Від них ми отримали велику кількість подяк за нашу благодійну діяльність. Нас тут знають тому, що ми систематично навідуємся в м.Рівне із Києва і допомагаємо санаторію. Виявляється, що рівнічанє помічають та цінують нашу працю, тому відразу підтримали акцію. Ми дуже вдячні всім, хто відгукнувся і довірив нам передати пожертвування, передати цю Доброту та Турботу за адресою! Дякуємо мережі гіпермаркетів «Велмарт» за можливість провести акцію і сподіваємося, що це стане доброю традицією і надалі! Дякуємо волонтерам, що приїхали з нами із Києва та місцевим активістам, які гостинно нас приймали та допомагали у реалізації акції.
 
Девіз МОО «МОЗИРОН»: «Роздай всім людям доброту!» І це дуже просто!
 
Приєднуйтесь ! Давайте допомагати разом!
 
Оксана Гопанюк

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

июль, 2013

пн вт ср чт пт сб вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Всякие наглядности: