Размер шрифта:

Знайомтесь – Фаїна Наумівна і Йосип Григорович СПЕКТОР

Знайомтесь – Фаїна Наумівна і Йосип Григорович СПЕКТОР

Зн

 
Знайомтесь – Фаїна Наумівна і Йосип Григорович СПЕКТОР
 
«МАБУТЬ З ДИТИНСТВА НАС З’ЄДНАЛА РОСЬ…»
 
У Маріїнському парку проводили захід, присвячений Всеукраїнському дню родини з ініціативи Київської міської ради. На свято прибули пари, які разом прожили понад п’ятдесят літ!
Приємно, що цими родинами опікується Світлана Винограденко, голова Міжнародної громадської організації «МОЗИРОН». Саме вона разом зі своїми друзями-волонтерами заздалегідь потурбувалася про квіти й подарунки. Саме вона вміє вчасно достукатися до кожного усамітненого серця: звеселити, підняти настрій й подати надію, що життя прекрасне. Завдяки їй відкриваю і я своїх героїв серед нас. 
Серед запрошених було і подружжя Спектр, які прожили разом 53 роки.
Моє знайомство з ними продовжилося у їхній ошатній оселі на вулиці Назарівській. У просторій вітальні у вишуканих рамах – фото, з яких дивляться на нас усміхнені, радісні рідні обличчя. Це родина – бабуся й дідусь, троє дітей, одинадцять онуків і двоє правнуків. Приємно вражають квіти. Вони всюди: на підвіконнях, балконі, у вазах. Вишукані орхідеї, тендітні різнокольорові фіалки, герані, пеларгонії, фікуси, бегонії. Оселю наповнює аромат квітучого мандарину. Серед цієї краси дуже легко дихається.
А як же зустрілися ці люди в юності, в далеких 60-х роках минулого століття?
Фаїна Наумівна згадує: «Спочатку я познайомилася із сестрою Йосипа Григоровича – Ганною, коли разом працювали в обласному піонерському таборі у селі Козацькому Звенигородського району Черкаської області. Там вона розповіла мені про свого брата Йосипа, який на той час був студентом Саратовського педінституту».
Розмову підтримав Йосип Григорович:
– Фаїна дружила з моєю сестрою Ганною й часто бувала в гостях у моїх батьків, яким вона дуже сподобалась. Одного разу моя бабуся, батькова мати, яка завжди була моїм турботливим другом і мудрим порадником, сказала: «Йоня, тобі потрібна така дружина, як Фаїна».
Бабусина порада виявилася доленосною. Тим більше, що я уже і сам відчував потребу у цій світлій, приємній, гарній, розумній і скромній дівчині, яка ніколи не кокетувала. Мені тоді було вже 26 років. Приблизно через рік я запропонував їй одружитися й написав:
Я никогда не перестану удивляться
волшебной власти чувств – родству сердец.
Ударом молний небо озаряется,
Июльская гроза застыла в облаках.
Моя рука твоей руки касается…
Какая теплая и нежная рука…
Все замерло. Все приостановилось.
Рождалось новое – сердец родство.
На каждой ветке солнце появилось,
и ты несешь в руках лучи его.
 Ты входиш в дом…
Ты остаешься в нем.
А я не перестану удивляться
родству сердец, рожденному грозой…
І  ось уже 53 роки вони разом.
«Мабуть, з дитинства нас з’єднала Рось.
До Корсуня з порогів Богуслава 
тече її вода, стрімка і величава,
і чисте небо над рікою простяглось.
Два старовинних міста на Росі – 
твоя й моя одвічна Батьківщина,
 нам долю напророчили єдину
 на все життя. На наші роки всі».
 
Мають трьох дітей, одинадцять онуків і двоє правнуків, від онука сина Михайла. Дочка Наталя з чоловіком Владиславом виховують п’ятьох синів – Ар’є (19 років), Давид (14 років), Даніель і Габріель (по 7 років), Рафаель (5 років). Всіма опікується син Михайло, успішний бізнесмен, добра, щира і талановита людина, якого люблять і поважають батьки, діти Ольга, Ян, Софія, племінники Артур і Арина, діти загиблого брата Фелікса та їхня мама Оксана, сестра Наталка та її численна родина…
Фаїна Наумівна свого часу закінчила Дніпропетровський університет і стала вчителькою географії, про що мріяла з дитинства. Вона автор трьох підручників з географії рідного краю – Черкащини, Кіровоградщини та Київщини й робочого зошита до них. А ще – автор чудового альбому з 60-ти зворушливих оповідань-спогадів, присвячених 60-річчю Перемоги у Другій світовій війні.
Йосип Григорович – педагог, філолог та історик, філософ. І – поет, член Національної спілки письменників України та Спілки письменників Росії, лауреат двох літературних премій. З 2001 року видав п’ять поетичних збірок і два буклети. Збірку під назвою «Я сповідую Любов» було видано у 2009 році до дня весілля першої онучки Ольги та її нареченого Володимира. До речі, Ольга вже кандидат юридичних наук, доцент, мати двох чудових діток – донечки Марії й синочка Михайла.
Полвека я тебя благодарю 
за каждую рассветную зарю.
За то, что я с тобою говорю, 
одним с тобой дыханием дышу,
 тебе одной стихи пишу…
За то, что обладаешь ты одна
священным титулом – моя жена.
За то, что я назвал, зову 
               и буду звать тебя родной  
пока не завершится 
                круг земной…
19 ноября 2013 г.
…Я слухала цих людей, мов найкращу мелодію. Я знаходила відповіді на всі запитання. Я  розчинялася в любові від їхніх привітних усмішок, щирих сповідей життя, яке часом буває ой…нелегким, а вони вміють його прикрасити своєю любов’ю, теплом своїх сердець.
 
 

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

июль, 2015

пн вт ср чт пт сб вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Всякие наглядности: