Размер шрифта:

ПІЗНАЮ СВІТ ЧЕРЕЗ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ

Оксана Сохатская

Оксана СОХАТСЬКА: «ПІЗНАЮ СВІТ ЧЕРЕЗ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ»

Доля дарує мені цікавих співрозмовників. А від тих зустрічей світлішає й добрішає на душі…

Світлана Винограденко, голова Міжнародної громадської організації «МОЗИРОН» знайомить мене із симпатичною жінкою: «Оксана Сохатська  – наш волонтер, чудова жінка, прекрасна мама. І такий приємний збіг –  у неї сьогодні день народження, а вона на роботі! А так хочеться набажати їй всього найпрекраснішого і…щоб вона менше працювала, а більше мріяла!»

Світлану Винограденко й Оксану Сохатську кілька років тому звів спільний проект «Пізнання світу через творчість». То були волонтерські збори ще в українському Криму. Там навчалися новітнім технологіям добра.

Часи змінилися. Тепер Оксана живе у Києві.

– Я радію кожній миті життя, –  ділиться думками Оксана. – Все, що стається, заплановано з вище.

Та яким же було моє здивування, коли я дізналася, що ця чарівна, тендітна жінка – військовослужбовець діючої армії, служить в повітряних силах. А після бойового чергування  Оксана не пішла відсипатися чи готувати святковий іменний тортик, а продовжила свій день, допомагаючи громадській організації, як волонтер. Та й свято ж яке в Україні відзначали – День української родини. В Оксани підростають дві донечки. Старша обрала правознавство, готується до вступу в коледж. Меншій – шість років. Вже не дочекається першого вересня – стане першокласницею! Сама ж Оксана не так давно успішно закінчила Національну академію внутрішніх справ – отримала спеціальність юрист-правознавець. Мріє в подальшому, коли завершить службу, працювати військовим юристом.

…Дванадцять останніх років Оксана з дітьми жила в Криму. Та в зв’язку з останніми подіями, як тільки вийшов Указ Президента про те, що бажаючі військовослужбовці можуть прибути на материкову Україну, навіть не роздумуючи повернулася на рідну землю. Хоч і дорогим її серцю був Севастополь, та все ж тут, на Кіровоградщині живе її мама, у Києві – рідна сестра, яка працює у цивільній авіації диспетчером в одній з авіакомпаній. Та й тут її коріння, рідні українці з болями й радощами. Тут почувається серед своїх, мов риба у воді.

Моє запитання: «Чим займаєтеся як волонтер?» для Оксани видається дивним.

– Та будь-яку роботу готова виконувати, аби вона була на користь,   –  говорить Оксана. – Чи роздавати прайси, чи надавати юридичні консультації.

Оксана з дітьми благодійно передає багато речей для людей похилого віку, дітям-сиротам, малозабезпеченим. А сьогодні, до Дня родини, допомагали в організації й оформленні подарунків.

–       Останнім часом спостерігаю за людьми: хоч і не легко усім нам, та люди стали добрішими, виріс патріотизм, свідомість людини, –  говорить Оксана. – Багато родин займаються творчістю, від роду до роду зберігають традиції.

Подобається Оксані знайомитися з цікавими людьми й спілкуватися.

– Коли спілкуєшся – пізнаєш світ, з’являються нові контакти, враження, міркування. Для мене це важливо.

Є ще одне захоплення в Оксани. Майже десять років вивчає фен шуй. Це – стародавня китайська наука, що досліджує вплив просторових об’єктів (предметів, їх форми, кольору, якості) один на одного і на людину.

–  А ще – це мистецтво, але ні в якому разі не магія і не містика, уточнює Оксана. – Бо дехто стверджує, що це релігія.

Оксана діагностує житло, офіси, дає відповідні рекомендації, індивідуально підходить до кожної людини. Прагне, аби в усьому панувала гармонія. Мріє життя зробити красивішим.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Фото авторки

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

август, 2015

пн вт ср чт пт сб вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Всякие наглядности: