Размер шрифта:

ПІД ПОКРОВОМ ДОБРА

ПІД ПОКРОВОМ ДОБРА

Сьогодні у   Харківському будинку дитини №1 допомагають батькам-переселенцям з «особливими» дітьми й не тільки

 
 – Роман Марабян – головний лікар Харківського будинку дитини №1, встигає розповідати мені Світлана Винограденко, голова Міжнародної громадської організації «МОЗИРОН».  –   З ним ми співпрацюємо вже давно. Неймовірно чудова людина.
 
 
 
 І в цьому я переконуюся з порога. Понад  90 сімей-переселенців із зони АТО пройшли безкоштовний курс реабілітації у Харківському будинку дитини №1. Протягом року лікарі вчили батьків доглядати за дітьми з особливими потребами у здоров’ї, а також допомогли їм подолати стрес після переїзду. Жодна мама від дитини не відмовилася.
 
 
За словами Романа Марабян, головного лікаря Будинку дитини №1, ефективне лікування дітей напряму залежить від підтримки та участі батьків. «Якщо мама налякана і не бачить світла в кінці тунелю, навіть найсучасніший реабілітаційний центр буде неефективним»,   –   говорить головний лікар.
 
У всьому цивілізованому світі працює система надання паліативної допомоги. Вона охоплює дітей разом з батьками – батьки вчаться доглядати за дітьми-інвалідами вдома, завдяки цьому зберігається сім’я. На жаль, в нашій країні така система не створена, тому велика кількість дітей знаходиться в інтернатних закладах.
 
Українських мам, які виховують дітей з важкими захворюваннями і до того ж, які пережили війну, переселення, але не відмовилися від своїх «особливих» дітей, Роман Марабян вважає справжніми героями.
 
Сьогодні реабілітологи Харківського будинку дитини посильно працюють також з 20 дітьми, які переїхали з будинків дитини Донецької та Луганської областей. Багато малят потребують операцій. Саме тому Роман Марабян закликає волонтерів допомагати «особливим» дітям, адже після одужання їх обов’язково повернуть у сім’ю або усиновлять. Здоровим же, вважає лікар, нічого робити в інтернатних закладах:
 
«Якщо діти не страждають важкими захворюваннями, в інтернаті їм нічого робити. Підтримувати інтернати для здорових дітей – це вибір кожного громадянина, але він має розуміти: навіщо годувати інтернатну систему, якщо можна цих дітей передавати в сім’ї?! А ось такі заклади, де мешкають важкохворі діти, де щодня стоїть питання життя чи смерті, – це інше питання».
 
Роман Марабян має свою чудову програму на реабілітацію діток з «особливими» проблемами. Знає точно, що на базі свого Будинку дитини її реалізує. Йому на допомогу приходять друзі й однодумці. Він упевнений, що на кошти громади можна долати труднощі. Він вдячний волонтерам, які частенко навідуються з допомогою, радіє найменшим результатам.
 
Роман Марабян вважає, що коли в країні немає професійних фахівців – це катастрофа. Він співпрацює зі САА (Світовою Асоціацією Аутистів). Радіє за надання освіти й підтримки нашим спеціалістам закордоном. Він розповідає, що у світі є  принаймні 5 методик. І бодай дві є можливість впровадити. То вже буде крок до перемоги, подолання недуг. Отож, головне слово – за громадою. « Нам усім давно час змінюватися на краще,   –  переконує Роман Марабян».
 
 Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

сентябрь, 2015

пн вт ср чт пт сб вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Всякие наглядности: