Размер шрифта:

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР

 

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР
Про директора школи, який співає, неординарних батьків і добро, яке варто творити заради дітей і майбутнього
Зі Світланою Винограденко, головою Міжнародної громадської організації «МОЗІРОН» завітали до спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу №302 м. Києва. Нас радо зустрів директор Степан Федорович Старов.

 


Доля уготувала для Степана Федоровича свого часу правильний вибір. Хоч і мріяв у шкільні роки стати військовим, та постійно щось відводило його з тієї дороги й направляло на інший шлях. Спочатку закінчив Київський індустріально-педагогічний технікум, згодом здобув і вищу освіту. Трудову діяльність розпочинав на заводі. Та у 1981 році доля круто змінилася. Його добрий товариш, однокласник і кум Віктор Григорович Слюсаренко, директор 151-ї школи запропонував викладати у школі трудове навчання й фізкультуру. А вже у 1992 році його призначили директором СШ № 302. Скільки зусиль довелося спрямувати, аби згуртувати колектив, створити модель школи.
Наприклад, моїм здивуванням було те, що директор школи бере до рук мікрофона й співає разом з дітьми на першому й останньому дзвонику, бере участь в усіх концертних заходах. 
Патріотизм, шанобливе ставлення до друзів, учителів відчувається з подвір’я школи. Тут всі учні вітаються: незалежно знайомі ви з ними чи ні. В приміщенні чистота й багато квітів. У вестибюлі – куточок шани й пам’яті воїнам АТО.

Степан Федорович розповідає про недавній захід, який пройшов у школі, присвячений Дню захисника України. На концерт були запрошені волонтери, воїни-учасники АТО, серед яких були і випускники школи. Бійці подякували за підтримку, яка для них надто важлива, за волонтерську роботу. Бійці одного з батальйонів обклеїли один з бойових танків малюнками учнів школи і в’їхали у звільнене село. Жителі були не просто здивовані, вони зустрічали визволителів зі слізьми на очах.
Директор з радістю розповідає про школу:
– Вчителі нашої школи працюють над темою: «Інноваційно-комунікаційні технології – фактор розвитку школи ХХІ століття», – розповідає Степан Федорович. Зусилля висококваліфікованих педагогів спрямовані не лише на вивчення фахових предметів учнями, а й на всебічний розвиток здібностей і обдарувань їхніх вихованців. Завдяки цьому, протягом багатьох років учні школи № 302 є призерами районних та міських олімпіад, конкурсів, МАН, спортивних змагань, інтелектуальних ігор Київського міжнародного університету, Інституту Реклами, виставок-конкурсів науково-технічної творчості шкільної молоді Дарницького району м. Києва, науково-практичних конкурсів Київського Палацу дітей та юнацтва.


У школі з 1-го класу вивчається англійська мова, предмети художньо-естетичного циклу: ліплення, живопис, рисунок, «Комп’ютерна азбука». Учні середньої та старшої школи вивчають сучасні інформаційні технології: комп’ютерну графіку, веб-дизайн. За бажанням можуть вивчати спецкурси: «Практичне право». «Світова художня культура», «Ділова англійська мова», «Країнознавство», 
Вчителі школи випробовують інноваційні технології, проводять інтерактивні уроки, уроки з використанням комп’ютерних технологій, здійснюють особистісно-орієнтоване навчання.
Велика увага приділяється спортивно-оздоровчій роботі: на базі школи діти відвідують басейн, займаються в спортивних секціях (бокс, теніс, карате, баскетбол, волейбол, футбол). Уроки плавання, хореографії сприяють зміцненню здоров’я. Влітку діти відпочивають в пришкільному таборі з організованим дозвіллям.
– Звісно, без допомоги батьків, батьківського комітету нам не обійтися, – розповідає Степан Федорович. – Ось наприклад зі Світланою Винограденко познайомився як з людиною, яка чинить добро, а потім з’ясував, що вона багатодітна мама, що двоє її дітей навчаються в нашій школі. Світлана Володимирівна не тільки відгукується на прохання, а й сама виступає з доброчинними пропозиціями, є активним ініціатором – творити добро разом! Побільше б нам таких батьків! 
Дбають у школі й про вибір професії. А щоб він і справді був свідомим і вільним, адміністрація школи враховує принаймні три фактори: інформованість про світ професій, знання своїх особистісних особливостей, уміння співвідносити якості з вимогами, які пред'являють професія і спеціальність. Велику допомогу в реалізації цих складових дає співпраця школи з вищими навчальними закладами. А ще школа підтримує партнерські зв’язки з колегами Молдови, Білорусі, України. Директор школи нещодавно повернувся з поїздки по обміну досвідом: відвідав п’ять країн. 
Гордість Степана Федоровича – його донька Олена, яка обрала фах педагога й працює поруч з батьком. У день наших відвідин школи Олена Степанівна відзначала день свого народження. Турботливий тато бідкався, що вона трохи прихворіла, але обіцяв, що надвечір він вилікує її тим, що заспіває пісню «Донечка». А в ній стільки тепла, ніжності, доброти.
І подумалось тієї миті: побільше б нам ось таких Педагогів з великої літери, таких небайдужих батьків, як Світлана Винограденко, які відгукуються на перший поклик. Легше всього бачити недоліки. Важче стати на той шлях і пройти його чесно. Головне – зробити правильний вибір.


Людмила ЧЕЧЕЛЬ за сприянням Винограденко Светланы

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

октябрь, 2015

пн вт ср чт пт сб вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Всякие наглядности: