Размер шрифта:

ЖИТТЯ ЗІ СПОРТОМ ЯСКРАВІШЕ

ЖИТТЯ ЗІ СПОРТОМ ЯСКРАВІШЕ

 

ЖИТТЯ ЗІ СПОРТОМ ЯСКРАВІШЕ

Так вважають вчителі фізичного виховання Білоколодязького навально-виховного комбінату Надія Михайлівна Синельник і Наталія Анатолівна Філімонова.

«Найвища нагорода – подяка від батьків і дітей!»
Надія Михайлівна Синельник 36 років тому вперше приїхала до селища міського типу Білий Колодязь. Для неї то був зовсім інший світ – протилежний її Чернігівщині. Але ж…романтика. Після закінчення факультету фізичного виховання Чернігівського педінституту, за направленням приїхала на Харківщину.
Молода, струнка й завзята спортсменка ще у  шкільному спортивному залі, після успішних змагань, вирішила свою майбутню професію й  долю.
Спорт – це завжди здоров’я, –  говорить Надія Михайлівна. – Хочеться бачити дітей здоровими, сильними. Сьогодні особливо важливо готувати їх витривалими, підтягнутими, фізично й морально здоровими. Раніше у нашому селищі була прекрасна спортивна школа. А які чудові показники  мали вихованці  на лижних спортивних змаганнях! До слова, скажу вам, що й колишня випускниця школи, а нині успішна Світлана Винограденко, голова МГО «МОЗИРОН», мала успіх у тих змаганнях. Ми покладали на неї надії. Приємно радує, що вона частенько навідується до рідної школи, намагається допомогти при першій можливості. У Світлани завжди багато цікавих пропозицій. За графіком шкільної спартакіади «Спорт протягом життя» щороку, у лютому в нашій школі проводяться традиційні змагання з волейболу на кубок в честь вчителя фізичної культури Івана Тимофійовича Дрожаніка, який працював у нас з 1956 по 1994 роки. Сорок один рік!  
 
 
Світлана Винограденко забезпечує призи для переможців. 
Надія Михайлівна чудово знає все про своїх учнів, бо, власне, це вже діти батьків, яких виховувала вчителька. Вони люблять всі разом ходити в туристичні походи. Раніше, коли більше було можливостей, їздили на екскурсії до Криму, Києва, Канева… Зараз вивчають історію рідного краю, мандруючи стежками, загартовуючи себе, відкривають нові сторінки. 
 – Заняття ми проводимо, починаючи з дошкільних груп, –  розповідає Надія Михайлівна. – У мене середня група. Робимо з дітками зарядку, фізичні вправи. Особливо радує, коли вся сім’я спортивна. А за найвищу нагороду вважаю подяку від батьків і дітей.
«Зі спортом по життю!»
За таким принципом живе Наталія Анатоліївна Філімонова і вся її родина: чоловік і два сини.
Зі Світланою Винограденко ми народилися на одній вулиці, навчалися в одній школі, разом займалися в лижній секції дитячої юнацької спортивної школи. На той час у школі навчалося 1300 учнів, а нині й до трьох сотень не набирається… Багато дітей залишають школу вже після дев’ятого класу й обирають собі спеціальність. Ось і цього року із 28 учнів навчання продовжують 6 хлопців! Проблем стає більше, але ми завжди готові їх долати, не зупинятися, не опускати рук, а йти далі, допомагаючи й підтримуючи один одного.  
Наталія Анатолівна з молодшим сином поверталася з тренувань. До речі, щодня вона долає шлях від дому до школи 3,5 кілометра. Та назад та ж відстань! В таких місцевостях люди загартованіші. Після уроків Наталія Анатоліївна проводить гуртки з волейболу, настільного тенісу. Вчителька переконана, що набагато краще, коли учні займаються спортом, аніж годинами будуть просиджувати за комп’ютером, чи ганятимуть і займатимуться невідомо де і чим. Ось тільки проблеми у них зі спортивним реквізитом: м’ячі за ціною дорогі, а витривалість їхня така ненадійна… Та й ремонту не підлягають… Як і волейбольні сітки, які швидко виходять з ладу. На жаль, коштів на це держава практично не виділяє. А так хочеться, аби нація була міцнішою й здоровішою. Та завдяки батькам, вчителям, волонтерам, фізкультура і  спорт у школі на належному рівні. Навіть не всі діти мають можливість записатися до спортивних секцій. Але ж, як кажуть, було б бажання.
Ми пишаємося тим, що Світлана Винограденко, голова МГО «МОЗИРОН»  запровадила змагання з волейболу на кубок в честь вчителя фізичної культури Івана Тимофійовича Дрожаніка. Вона ж і призами забезпечує.
Щороку учні беруть участь у районних спортивних змаганнях. Збірна команда Білоколодязького НВК, до якої увійшли учні 5-10 класів, взяла участь у районних змаганнях «Козацькі розваги» й посіла 4 місце. Змагання проводилися у гімназії №1 міста Вовчанська. Без призових місць юні спортсмени практично не повертаються.
Учням Білоколодязького НВК пощастило бути вболівальниками на чемпіонаті Європи з волейболу серед чоловіків збірних команд міста Харкова «Локомотив» та Туреччини «Malive», який проходив у Харкові.
Вчителі й учні Білоколодязького НВК переконані, що заняття спортом в значній мірі можуть зберегти здоров’я, нерідко поправити його, і, як наслідок, продовжити життя.
 
Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

февраль, 2016

пн вт ср чт пт сб вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Всякие наглядности: