Размер шрифта:

Ровняемся на 'СИЛЬНЫХ ДУХОМ'

Познайомилися ми з Оленою Олексіївною близько 4-х років тому, коли відвідали її з групою подруг-волонтерів з Федерації жінок за мир у всьому світі. Під час першого приїзду до Олени Олексіївні ми були вражені, побачивши її, прикутою до ліжка, ледве стримували себе, щоб не заплакати.

З 5-ти років у Олени стала прогресувати хвороба ДЦП. Маленькою дівчинкою Олена Олексіївна перенесла 12 операцій і внаслідок цього стала практично паралізована. Здавалося б, переживши стільки випробувань, вона могла б впасти у відчай: адже Олена могла лежати тільки на животі, ноги були знерухомлені, руки зігнуті. Але вон прийняла рішення: закінчити з оперативним лікуванням і продовжувати навчання в школі, тому що не бачила поліпшення свого стану.

Навчалася Олена вдома, домоглася, щоб до неї додому приходили вчителі, перебуваючи в лежачому стані, вона здавала випускні іспити. Можна було б закінчити своє навчання, але Олена вирішила продовжити освіту у ВНЗ. Вона вступає на факультет іноземних мов в інститут ім. Горького (нині Драгоманова). Так само лежачи на ліжку, вона запрошує до себе викладачів, які приймають у неї іспити. Одночасно Олена Олексіївна викладає на дому. У 1978 році знову вступає на філологічний факультет. Звичайно, складно навіть уявити, яким чином Олені Олексіївні доводилося вмовляти викладачів ВНЗ приймати у неї іспити, але, приїхавши до неї, бачачи її завзятість і хороші знання, ті здавалися. Все життя Олена Олексіївна намагалася бути корисною. Її педагогічна робота дозволяла бути в реальному житті, вона спілкувалася з великою кількістю людей, молоді і відчувала себе в потоці життя. Це було велике подолання самої себе.

Читать полностью

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

апрель, 2016

пн вт ср чт пт сб вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Всякие наглядности: