Размер шрифта:

АЛЛА ОМЕЛЬЯНЕНКО: «САМА ПРАЦЮЮ Й ІНШИХ ЗАОХОЧУЮ!»

АЛЛА ОМЕЛЬЯНЕНКО: «САМА ПРАЦЮЮ Й ІНШИХ ЗАОХОЧУЮ!»

 

АЛЛА ОМЕЛЬЯНЕНКО: «САМА ПРАЦЮЮ Й ІНШИХ ЗАОХОЧУЮ!»

Є на карті України така адреса – селище міського типу Білий Колодязь.
Це у Вовчанському районі, що на Харківщині. Селище минулого року відсвяткувало 225-річчя.
А в тому селищі – чудовий культурний осередок – Будинок культури. Там по-справжньому вирує життя! Бо ось уже другий десяток років очолює його завідуюча й художній керівник – Алевтина Василівна Омельяненко.
– Взагалі-то в селі мене всі називають Аллою Василівною, хоч за паспортом я Алевтина, -
розповідає сміючись. – Така собі історія вийшла, коли ще навчалася: моє ім’я почали перекручувати як-то часом буває…От я й вирішила далі називатися Аллою.
Та ім’я й справді не відіграло ролі в її бурхливому житті. А втім – хтозна.
Куди тільки не закидала її доля. У Пскові закінчила факультет іноземних мов. Призначення отримала у глибинку…Багато років працювала в Харкові. Викладала англійську мову. Вона настільки активна, працьовита й ініціативна жінка, що її ім’я знають практично всі педагоги. Зрештою, чоловік таки вмовив повернутися в рідне селище.
Частенько розповідав дружині про чудові ранки, росяні стежки…Як заворожуюче співають птахи… На жаль, чоловік уже відійшов в інші світи, а невгамовна Алевтина Василівна продовжує працювати. Робота її рятує, надихає.
– Здається, в школі доля мене звела зі Світланою Винограденко, - згадує в розмові Алевтина Василівна. – Я люблю таких активних людей як Світлана, бо й сама така.


Я нікому не даю спокою: сама працюю й інших заставляю! Так цікавіше жити!
Та й справді – життя у Білому Колодязі цікаве й активне. Щоп’ятниці й щосуботи у Будинку культури проходять культурно-розважальні вечори відпочинку для молоді.
Музично-танцювальні вечори зближують, об’єднують людей різного віку. Немає в селі людини, яка б не читала художніх творів, не співала пісень… Для цього Алевтина Василівна створила художньо-літературний гурток. Саме цей гурток є основою для проведення театралізованих вистав, свят, літературних конкурсів…
Щочетверга і щонеділі до клубу поспішають ті, хто не байдужий до спорту і танці в на заняття у клуб «Прайз», який веде Наталія Василівна Головніна.
– Це не просто вид спортивного танцю – це значно більше, розповідає  Алевтина Василівна. – Це стиль життя, одягу, поведінки…
Вона й справді не байдужа людина. Коли ще працювала в школі, швидко й непомітно «перевзула» педагогів з кімнатних капців у туфлі на каблуках.
А оце нещодавно з подругами відвідали у Харкові магазин «Слобожаночка» й прикупили собі стильні, вишиті сукні!
Добре знають у селищі та й за його межами вокальний ансамбль «Біляночка» (керівник Любов Іванівна Коваленко), гурток народного танцю «Барвінок» (керівник Любов Сергіївна Горіна). Популярністю користується студія гітари
(керівник Олександр Шабалтас). Власне, кожен знайде для себе розвагу чи заняття: шахи, шашки, настільний теніс, фітнес.
До речі, фітнесом займається і наша героїня.
Є у Алевтини Василівни ще одна пристрасть – гурток квітникарів-любителів!
Уявіть собі селище з тринадцятьма розкішними клумбами!
– Ми навіть Диплом отримали як переможці конкурсу-огляду «Квітучий край» у номінації «Краща клумба», - не вгаває розповідати Алевтина Василівна.
– Вона така! Невгамовна! Сама активна й інших заохочує, - розповідає
Світлана Винограденко, голова правління Міжнародної громадської організації «МОЗІРОН»,
землячка Алевтини Василівни. – Ми обидві любимо людей, любимо приносити користь.
На цьому й порозумілися.
…Кубки, Дипломи, грамоти займають почесні місця у Будинку культури. А у «Гостинній хаті» зібрані найкращі фрагменти декорацій, створені руками селищних умільців.
І знали б ви, шановні читачі, скільки років цій невгамовній жінці, яка без упину працює сама й запалює інших. У березні виповнився 71 рік!
А завзяття й енергії вистачить ще на багато справ.
– Я готую собі вже заміну, – розповідає Алевтина Василівна, – хоч мене ніхто й не відпускає…Все просять ще попрацювати. Та й сама я чи зможу без активного життя!
Ось як треба любити життя, улюблену справу, ближніх своїх.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

май, 2016

пн вт ср чт пт сб вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Всякие наглядности: