Размер шрифта:

ТЕТЯНА ШИРОКОРАД: «ЩОБ ДІТИ Й БАТЬКИ ЗНАХОДИЛИ СПІЛЬНУ МОВУ»

ТЕТЯНА ШИРОКОРАД: «ЩОБ ДІТИ Й БАТЬКИ ЗНАХОДИЛИ СПІЛЬНУ МОВУ»

 

Світлана Винограденко, голова правління МГО «МОЗІРОН», мов ластівка, завжди першою повідомляє приємні новини, любить їх підтримати й поділитися з ближніми. З радістю повідомила, що її землячка Тетяна Широкорад, багатодітна мама отримала орден «Мати-героїня».

Голова сільської ради села Юрченкове, що на Харківщині люб’язно відповідає на мої запитання: «Звичайно, знаю і Світлану Винограденко, і чудову родину Широкорад. Прекрасні люди! Сім’я багатодітна. У них п’ятеро діток. Нещодавно Тетяна Широкорад отримала заслужену нагороду. Ми пишаємося і батьками й дітьми».

Тетяна Широкорад народилася й виросла в Білому Колодязі. «Зі Світланою Винограденко у нас різниця всього кілька років. Але це ніяк не завадить для спілкування. Світлана навіть свого часу була вчителем фізкультури у моїх старших доньок. Знаю її активною, невгамовною, закоханою в життя. Вона не просто любить людей, вони з ними завжди. Особливо мені імпонує, що не забуває своїх земляків. До речі, вона також багатодітна мати. У неї чудова сім’я, прекрасні діти».

Тетяна Широкорад 29 років працює вихователькою в дитячому навчальному закладі «Ромашка» в селі Юрченкове. Саме сюди вийшла заміж, тут будувала свою сім’ю разом з чоловіком Юрієм. Тут вона в усіх на виду, як на долоні. Завжди і в усьому треба бути прикладом: для дітей і дорослих. А інакше й бути не може. В родині – п’ять донечок-сонечок. Оленка й Наталія вже одружені. В Олени двоє діток, в Наталії один синочок. Христинка – студентка. Аня й Вікторія – школярки. Коли старші діти поїхали здобувати навчання до Харкова, батьки турбувалися про їхнє подальше життя, спілкування з ровесниками, попереджали в навчальних закладах, що їхні діти без «шкідливих звичок», просили селити в кімнати гуртожитку з відповідними дітьми. На що їм у відповідь зухвало усміхалися й говорили: «Через півроку будуть як усі: питимуть, куритимуть…» Богу дякувати подібного не сталося. А батьки у відповідь отримують подяки за чудове виховання дітей.

 – Вже від народження діток ми дбаємо про їхнє майбутнє, - розповідає Тетяна Вікторівна. Бо як виховаєш, те й отримаєш. Ми завжди стараємося знаходити спільну мову з дітьми – це головне.

Та й бути інакше не може. Тетяна Широкорад, як педагог виховує дітей і своїх, і чужих (хоча чужих дітей не буває), однаково. Бо любов до дитини в її спеціальності – це плоть і кров вихователя як сили, здатної впливати на духовний світ іншої людини. Бо педагог без любові до дитини – це все одно, що світ іншої людини. Педагог без любові до дитини — це все одно, що співець без голосу, музикант без слуху, живописець без відчуття кольору. А тут все так гармонійно. Та й без любові не можна пізнати й виховати дитину.

Разом з тим любов до дітей дає Тетяні Вікторівні наснагу, є джерелом, з якого вона постійно черпає нові сили.

– Звісно, не все так просто, - розповідає Тетяна Вікторівна. Різні часи доводиться переживати. Але разом з чоловіком стараємося достойно і з честю долати труднощі. Діти ніколи не лишаються осторонь.

В родині Широкорад завжди на першому місці хороша книжка й пісня. На дозвіллі з їхньої хати чути пісню. «Родина у нас співуча, розповідає Тетяна. Колись бабуся ще співала». На дозвіллі Тетяна любить в'язати, біля будинку від весни до осені – квіти.

…Зі звуку сльозинки народжується на світ слово «мама», яке вимовляє дитина. Бодай піймати цю мить, коли вперше над колискою схиляється мати. Шанування матерів – один з найсвятіших обов’язків людини і неоплатних боргів дітей.

  – Мені гріє серце, коли пам’ятають про матерів, про тих, хто не просто дав життя, а й виховав, вивів у люди. Це сторицею повертається, - говорить Світлана Винограденко. А ще людство і держава здавна шанують матерів, які народили, виростили й виховали п’ятеро і більше дітей. Радію, що Тетяна Широкорад удостоєна високої державної нагороди – звання «Мати-героїня». Воістину справедливо.

Народжені діти в любові завжди відповідатимуть любов’ю. Як у родині Тетяни і Юрія Широкорад.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

 

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

январь, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Всякие наглядности: