Размер шрифта:

ВІКТОР КУПРІЄНКО: «ФУТБОЛ – ЦЕ ЧАСТИНКА МОГО ЖИТТЯ»

Коли Світлана Винограденко, голова правління МБО «МОЗІРОН», починає розповідати про своїх земляків, їхні захоплення, досягнення, часом задумуюся: хтось сидить у великому місті, скиглить і скаржиться, а ось у Білому Колодязі, що на Харківщині – кипить життя. Тут кожен: від малого до великого чимось задіяний. Особливо мене подивувало те, що в селищі Білий Колодязь активно розвинений спорт. Що багато людей не залишаються осторонь спортивних змагань. Ну, ось як Віктор Миколайович Купрієнко.

Віктор Миколайович чемно вибачається, що не міг зі мною поговорити – саме були тренування. В селищі він відповідає за футбольну команду.

 – Футбольна команда ТОВ СП "Білий Колодязь" закінчила футбольний сезон 2016 року на 4 місці серед дванадцяти команд району, - з радістю повідомляє Віктор Миколайович.- Але ж ми не заспокоюємося на досягнутому. Треба йти вперед. У селищі справді добре дбають про спорт. В цьому зацікавлений і селищний голова Володимир Васильович Сердечний, який любить усіх, намагається обєднувати.

Намагаюся з’ясувати, що ж для Володимира Миколайовича спорт, футбол…

А він може на цю тему говорити годинами:

 – Ігри, схожі за основними принципами на сучасний футбол, існували в різних народів з давніх часів. Так, серед претендентів на головний прообраз футболу є стародавні китайці (чжу-чу) давні римляни та греки (гарпастум), середньовічні італійці (кальчо), ацтеки. Проте нинішній футбол є прямим нащадком гри у м'яч в Британії. Перші правила гри, які чітко розрізняли футбол і регбі, були записані 1863 року, хоча перші футбольні клуби з'явилися дещо раніше. Футбол за встановленими правилами здобув популярність в кінці XIX-го, на початку XX-го століття. Завдяки британським морякам гра потрапила в численні портові міста світу, а звідти поширилася на територію країн Європи, Латинської Америки, Африки.

Віктор Миколайович розповідає, що щойно закінчилися тренування з фут залу (тобто, футбол у залі). ,А нещодавно провели спортивні змагання зі спортивної риболовлі. Участь брали учасники від семи років. Боротися було за що – перше місце трилітрова банка меду і, відповідно диплом!

До спортивних команд долучаються жителі селища. Це шашки, і шахи, доміно і лото.

 – У нас лише три види футболу, - розповідає Віктор Купрієнко!- А ще – пляжний волейбол біля ставка. До речі, ми перші в районі це зорганізували. А ще для всього потрібне натхнення. Однією з ініціаторок усіх наших заходів є Світлана Винограденко. До речі, вона вже дуже багато посилок передала для нас зі спортивними спорядженнями. Ось шведські стінки починаємо прилаштовувати. А це все надихає, стимулює й не дає опускати руки. Намагаємося знаходити спільну мову з керівниками організацій, пояснюючи, що спорт – це набагато краще, аніж просидіти пару годин з бокалом пива.

Віктор Миколайович намагається пригадати усі перемоги сельчан. Наприклад, команда смт Білий Колодязь посіла почесне ІІ місце серед 8 команд Вовчанського району в традиційному турнірі по міні-футболу. Учасники команди нагороджені дипломами та срібними медалями. Зараз у селищі мріють відремонтувати стадіон, запровадити кубок бувшого директора цукрового заводу Віктора Симоненка. Особлива подяка за підтримку, моральну й матеріальну допомогу депутату Харківської обласної Ради Віктору Звєрєву.

Віктор Миколайович раз по раз згадує ім’я своєї землячки Світлани Винограденко: «Повірте, це дуже важливо – не відректися від рідної землі. Та й не тільки, а знаходити час, сили й можливості допомагати. Іноді й слово дорого коштує».

Моє запитання: як до цього ставиться дружина його приємно радує: «Позитивно! Це ж заради здоровя!»

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

январь, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Всякие наглядности: