Размер шрифта:

ДОБРІ ДІЯННЯ МОЖУТЬ ПРОЯВЛЯТИСЯ У ДОБРОМУ СЛОВІ

ДОБРІ ДІЯННЯ МОЖУТЬ ПРОЯВЛЯТИСЯ У ДОБРОМУ СЛОВІ

ДОБРІ ДІЯННЯ МОЖУТЬ ПРОЯВЛЯТИСЯ У ДОБРОМУ СЛОВІ

Ці січневі дні видаються якимись особливими. Богоявлення, Йордана, Водохреще — з різних сторін підтверджують суть одного з найважливіших днів християнства — Хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Вважається, що з опівночі 18-го до опівночі 19-го,  вода набуває цілющих властивостей, тому багато хто поспішав до водойм  –  скупатися в ополонці. Мою увагу в соцмережах привертали фото майже оголених жінок, дівчат, які демонстрували свої купальники й хизувалися тим, що вони це зробили – скупалися в ополонці. Я шукала відповіді на запитання: як правильно має це відбуватися. І ось вона - відповідь. Світлана Винограденко, голова правління МГО «МОЗІРОН» надіслала мені кілька фото з о. Рустиком, який служить на Харківщині в Свято-Петропавлівському храмі. Пригадалася й недавня літня подорож у Вовчанський район, знайомство з чудовою  багатодітною родиною отця Рустика.

За п’ять років у Свято-Петропавлівському храмі с. Пільна відбулися помітні зрушення. Сюди вже точно не заросте дорога. 
Благодійниця Світлана Винограденко постійно передає до храму ікони, кошти на дрова, православну літературу, подарунки до свят, цукерки… Частенько й сама навідується. 
 –  На Вовчанщині, як і по всій Україні відзначають Хрещення Господнє, - розповідає отець Рустик. – З цієї нагоди у храмах відбуваються Божественні літургії та освячення води. Для прихожан нашого храму це не просто свято традицій. Заздалегідь з людьми проводжу бесіди, готую їх до цих днів. Це не просто – зануритися у воду і вийти дужим і здоровим чи позбутися одразу всіх гріхів. До цього є свій шлях. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.
При цьому віруючий хреститься і вимовляє “В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!”. Водосвяття може здійснювати тільки священик – читанням відповідних молитов і триразовим зануренням хреста у воду. На водоймах для цього заздалегідь робиться ополонка – йордань – як правило, у формі хреста.
Але не слід забувати, що перш ніж зайти у воду, потрібно підготувати своє тіло — розігріти м’язи. Промовити “Отче наш” і “Богородице Діво”,  три рази глибоко вдихнути і сміливо зайти у воду. Перебувати у воді можна не більше пари секунд. У воді треба безперервно енергійно рухатися. Коли людина виходить з води, їй потрібно швидко переодягтися. Зазвичай віряни спеціально шиють довгі сорочки, у яких вчиняється занурення. У купальниках церква не рекомендує купатися на Водохреща.
 – Мабуть, насамперед, це є спокуса? 
– Саме так.  А ще треба пам’ятати: горе тому, через кого приходить спокуса. Навіть Христа під час земного життя диявол намагався спокусити. Бога, який безгрішний! Наскільки сильніше чигають спокуси на нас, людей.
Спокуси у житті людини є постійним рушієм боротьби, а водночас і удосконалення. Ніхто не зможе пройти свого шляху безперешкодно і не збочивши. Всі ми помиляємось, тисячі разів помиляємось у своєму житті.
Однак Господь закликає нас до розуміння слабкості як своєї, так і ближнього. У будь-яких відносинах нам слід пригадувати собі про те, наскільки слабким є той, хто поруч, і наскільки важливо його підтримати. Бодай Словом, бо і Слово – це добре діяння.
Навіть якщо це вже вдесяте – слід вчитись прощати. Бо це є Любов.
 – Отче, а ще в ці дні відзначаємо державне свято – день Соборності України… 
 – Так, щодня у вранішніх і вечірніх молитвах, просимо миру нашій Україні. Мої сини: старший й молодший стояли на сторожі України. Олексій, молодший і зараз за контрактом служить в АТО. Нині приїхав на короткий перепочинок. 
Отче, Ви часто згадуєте ім’я Світлани Винограденко. Приводите приклади її благодійних духовних вчинків…
Бо так і є. Світлана, Людина, яка не зреклася своєї малої батьківщини, своїх рідних і близьких людей. Для неї на першому місці добрі і благі діяння. І проявляє це вона на кожному кроці, в кожній дії. Більше людей до цього прийшло б своєчасно.  Духовна людина - це людина, що розширила свою свідомість за межі матеріального Світу, яка усвідомлює єдність і взаємозв'язок із Землею і Космосом, яка виявляє в житті найвищі людські якості, творить добро для себе і людей і живе щасливо. 
Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

январь, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Всякие наглядности: