Размер шрифта:

ТЕТЯНА ЯКОВЛЄВА: «ХАЙ ДОБРО НАС УСІХ ЄДНАЄ»

Тетяна Яковлєва – голова правління Козятинського районного громадського товариства батьків інвалідів «ДОМ» (добро, опора, милосердя), що на Вінниччині.

 – А знаєте, – починає розмову Тетяна Яковлєва, – яке з найулюбленіших моїх свят? І сама ж відповідає: 17 лютого — День спонтанного прояву доброти. Це свято має досить нетривалу історію. Його поява пов'язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднати під гаслами доброти всіх людей планети — незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності.

Святкування Дня спонтанного вияву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти по відношенню до всіх оточуючих. А справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини — радість інших людей. Так ось, про це свято я сама дізналася кілька років тому від Світлани Винограденко, голови правління МГО «МОЗІРОН». І тепер щороку у цей день вітаю тих, хто на це заслуговує. Це привід згадати про справжні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її виявляє. А проявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинна старатися кожна людина. Відколи познайомилася зі Світланою Винограденко ( а це було за часів, коли працювала ще у центрі матері й дитини). Світлана вразила своєю прихильністю, добротою і точністю, а не просто обіцянками.

Сьогодні Тетяна Володимирівна тішиться з того, що має чудове приміщення у центрі дитячої творчості. Вона уточнює про зручності – вхід без сходинок! А це важливо для візочників.

 – В нашій організації 39 сімей, – розповідає Тетяна Володимирівна. У сім’ях є навіть по двоє дітей з інвалідністю. З цими дітьми потрібно постійно працювати, підтримувати, допомагати. Наші волонтери організували для дітей з обмеженими можливостями 6 гуртків.

 Тетяна Яковлєва розповідає як важко доводиться нині інвалідам, їхнім сім’ям, без допомоги й підтримки – ніяк. Та вона переконана, що добрих людей все ж більше. Вона знає точно – добро переможе.

 – Бо, коли є такі люди як Світлана Винограденко, жити легко й проблеми самі по собі стираються, – переконана Тетяна Володимирівна. – Якось після нашого знайомства минув певний час і раптом Світлана сама зателефонувала до нас, поцікавилася як і чим живемо. А вже така проста доброта радує. Іноді й слово лікує. Хоча, пригадую, як відбулося наше перше знайомство…

 Тетяна Яковлєва вже без усякої надії телефонувала до Києва в міжнародну громадську організацію «МОЗИРОН» й плачучи розповідала про свою проблему: треба було вирвати зуба дитині з інвалідністю. На місці це зробити відмовлялися. Дитина досить проблемна. Та не везти ж її до столиці? Хіба могла подумати, що вже за кілька днів це вже була не проблема. Трохи пізніше громадська організація «МОЗИРОН» передала масажний стіл для потреб організації.

А скільки радості було у Козятині коли отримали такі необхідні інструменти для майстерні декоративно-прикладної творчості. Тепер керівник, майстер по художній обробці деревини Валерій Герасимчук і члени майстерні матимуть можливості для творчості й безмеж фантазій. Нещодавно вони розробили й виготовили кишенькові іконки для бійців АТО, виготовляли прекрасні іграшки на ялинку, до дня святого Валентина. Чудово працює майстерня «Солоні дива», де народжуються вироби з солоного тіста.

Завдячуючи активістам, волонтерам, люди з обмеженими можливостями мають можливість займатися улюбленою справою, мандрують Україною, збираються у музеї, ходять до лісу.

 – Головне, що до нашого товариства тепер двері навстіж, - радіє Тетяна Яковлєва. – А це дуже важливо: рухатися, спілкуватися, не замкнутися наодинці зі своїми проблемами. Головне, як каже Світлана Винограденко: «Умій роздати доброту!» тепер це є і нашим гаслом.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

 

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

февраль, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Всякие наглядности: