Размер шрифта:

ОЛЕКСАНДР АЖИППО: «СПОРТ – ЦЕ МОЄ ЖИТТЯ»

ОЛЕКСАНДР АЖИППО: «СПОРТ – ЦЕ МОЄ ЖИТТЯ»

Голова правління МБО «МОЗІРОН» Світлана Винограденко свого часу навчалася В Харківському інституті фізичної культури. Вона й сьогодні при можливості знаходить час аби відвідати стіни рідного вузу. Зі спортом Світлана Винограденко не розлучається й нині. Саме тому ми запросили на розмову

Олександра АЖИППО, ректора Харківської державної академії фізичної

культури, доктора педагогічних наук,
професора, член секції з фізичного виховання і спорту при НАПН України

 – Будь ласка, Олександре Юрійовичу, кілька слів про Ваш вуз.

Харківська державна академія фізичної культури - найбільший спортивний вищий навчальний заклад Лівобережжя України. На його базі з 1991 року функціонує перший у галузі регіональний навчально-науково-спортивний комплекс довузівської, вузівської і післявузівської підготовки та підвищення кваліфікації кадрів. До його інфраструктури ввійшли два вищих училища фізичної культури і спорту, кращі спортивні школи (ДЮСШ, СДЮШОР, ШВСМ), центри олімпійської підготовки, обласні ради ДСО зі своїми спортивними клубами. Все це забезпечило гармонійне поєднання підготовки олімпійського резерву й одержання вищої фізкультурної освіти європейських стандартів.

Контингент студентів академії складає 1918 особи, у тому числі: магістрів – 155, бакалаврів – 1763. На сьогодні академія - багатопрофільний комплекс, що здійснює наукову, навчальну, методичну, спортивну і виховну роботу в Харківському регіоні та виконує функцію науково-методичного центру для сприяння розвитку олімпійського і професійного спорту Слобожанщини.

 – Кілька слів про спортивно-масову та спортивно-оздоровчу роботу вузу, будь ласка.

 – В академії навчаються студенти, які займаються більш ніж 60 видами спорту. Пріоритетними для академії є види спорту, в яких спортсмени беруть участь в Олімпійських іграх та Всесвітніх універсіадах. ХДАФК активно підтримує розвиток інваспорту в Україні, показником цього є медалі, здобуті студентами академії на Паралімпійських та Дефлімпійських іграх. На чемпіонатах, кубках, першостях світу та Європи студенти ХДАФК щорічно здобувають велику кількість медалей.

Студенти академії впродовж більш ніж 35 років існування академії брали участь та завойовували медалі на усіх найпрестижніших змаганнях світу: У 2016 році у щорічних обласних змаганнях «Спорт протягом життя» серед студентів ВНЗ III-IV р.а. Харківської області ХДАФК посіла 1 місце у загальнокомандному заліку серед 28 ВНЗ, виставивши 51 команду з 37 видів програми та завоювавши 14 перших, 11 других та 3 треті місця.

Студенти академії щорічно беруть участь у десятках всеукраїнських та обласних змагань, де здобувають сотні медалей різного ґатунку. Студенти та викладачі академії беруть активну участь як організатори, учасники та волонтери у всіх наймасштабніших спортивно-масових заходах, що проводяться в Харкові (міжнародний марафони МТС, Велодень 2016, проект «Я зможу!», Фестиваль з бального танцю «Харківський вальс», ярмарки спорту «Харків – спортивна столиця», День Європи та багато інших), та забезпечують суддівство змагань різного рівня.

В академії регулярно проводяться зустрічі з видатними спортсменами сучасності та минулих років, ветеранами спорту, провідними тренерами та фахівцями. Викладачі та співробітники академії активно співпрацюють із засобами масової інформації та пропагують здоровий спосіб життя, заняття спортом та фізичною культурою, інформація про успіхи студентів-спортсменів академії розміщуються в мережі Інтернет.

 – Отож, спорт у Вашому житті, Олександре Юрійовичу, це….

– Спорт у моєму житті – це все! Вся моя родина постійно веде активний спосіб життя. Фізична культура і спорт для всіх нас це і відпочинок, і єдність, і гарний настрій, і особистий приклад для доньки і сина! Моя робота пов’язана з тим, що багато часу доводиться проводити сидячи. Тож кожну вільну хвилину я намагаюся проводити активно і в русі. Сьогодні мені вдається 3-4 рази на тиждень пробігати майже по 20 кілометрів! Крім цього, у нас, в академії є тренажерний зал, де я займаюся фізичними вправами. Разом зі мною на заняття приходять і всі начальники відділів, декани факультетів, підтримувати свою форму. Навчальний заклад спортивний, тож і ми всі маємо відповідати нашому статусу і власним прикладом показувати студентам яким треба бути. Отож, я з впевненістю відповідаю, що спорт – це моє життя!

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

 

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

февраль, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Всякие наглядности: