Размер шрифта:

НАТАЛІЯ ЧЕРНЕНКО: «ТАНЕЦЬ – ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ»

– Коли ви познайомитеся з Наталею, переконаєтеся, що це жінка - танець, – якось так незвично дала характеристику Наталії Черненко Світлана Винограденко, кандидат психологічних наук, засновниця МГО «МОЗІРОН».

Та й справді. Наталю варто було побачити. А що вже слухати – одна насолода. Людина закохана в свою справу.

Наталія Черненко, скільки себе пам’ятає, танцювала і слухала музику. Сьогодні вона успішно працює тренером дитячої юнацької спортивної школи «Супаданс». Працює в парі разом з коханим чоловіком Микитою. Вже десять років вони не розлучні. Всі свої знання й любов віддають дітям, яких навчають танцю.

Віднедавна Наталія разом з Ольгою Чистяковою очолюють танцювальний театр розвитку особистості «Estrella» при спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу № 302 м. Києва.

Як же все починалося? Наталія ніколи не мріяла про Київ… Просто було бажання жити й творити саме там, де людям цікава творчість, де не тільки присутній культурний рівень, а й відповідно цінується. І ось доля вирішила все. Народилася в Білорусії в Гродно. Згодом з родиною переїхала до Кривого Рогу. З п’яти років її привели до Будинку культури Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату. Там Наталія, як кажуть – своя людина, знає кожен закуточок. Спочатку танцювала народні танці. А вже через рік потрапила до керівників народного колективу бального танцю «Ритм». О! з яким захопленням сьогодні Наталія говорить про своїх керівників: « Валентина Володимирівна Воронова і Ольга Леонідівна Буц – не просто мої тренери. Це мої улюблені жінки. Це еталон справжніх жінок. Захоплююся ними до без тями. Як багато я навчилася у них.»

В дитинстві Наталії все вдавалося, виходило. Заняття танцями і музикою були в задоволення. Перемогли танці. Заняття музикою перехопив молодший брат. Він підходив до інструменту, рученятами обіймав фортепіано й говорив: «Це моє!» Так і сталося. Андрій з відзнакою закінчив музичну школу. Сьогодні він вокаліст й має успіх у Чикаго.

 – Для мене танець – це спосіб життя, – розповідає Наталія. Це спосіб мислення. Це те, без чого я вже не уявляю свого життя. Мені сняться постановки. Я багато слухаю музики. Під настрій музика може бути різною. Із неї народжуються ідеї. Іноді мені сняться дивовижні картинки, які варто втілювати в танець.

Вже в десять років Наталія зайнялася спортивними танцями. Це та ж бальна хореографія, але зі спортивним нахилом. Постійні змагання, семінари, фестивалі не були на заваді в загальноосвітній школі. Вчилася добре. В дев’ятому класі захопилася правом. Мама свідомо схиляла доньку до юридичного профілю. До речі, Наталія навіть захистила роботу з гендерного права в Малій академії наук! До речі, й документи після закінчення школи подали на юридичний й успішно вступила. Це було в Дніпропетровську. А коли поверталися до дому, побачили оголошення про набір до Інституту культури на хореографічний факультет. Вирішили зайти й поцікавитися. Дорогою Наталія розмірковувала: «Правом займаюся років три, а ось танцями – років десять…» В приймальній комісії, коли дізналися, що дівчина з народного колективу бального танцю «Ритм», мало в долоні не заплескали. Попросили прийти скласти загальні іспити. То був перший рік, коли в Дніпропетровську відкрили кафедру-філію Київського Інституту культури. За один день все змінилося. З юриста стала хореографом. Та за кілька днів з’ясувалося, що в Дніпропетровську не набралася група й запропонували їхати на навчання до Києва. Ось так доля й привела до столиці.

– В моєму житті – все випадково, - усміхається Наталія. Пізніше випадково зустріла чоловіка Микиту.

Чи не забагато випадковостей? Особливо, коли чоловік ще й танцівник, спортсмен! Також займається бально-спортивною хореографією. До слова, Наталії давно подобалося ім’я Микита. Вже десять років вони працюють разом пліч-о-пліч. Їм є чим пишатися. Їхні учні – чемпіони України! А ось створити сім’ю для неї – це відповідальність. В родині підростає юна танцівниця Марія. В київській школі № 302 їм працюється комфортно. Завжди знаходять підтримку й порозуміння з директором школи. Степан Федорович Старов завжди йде назустріч, підтримує цікаві ідеї й добрі починання.

Нещодавно Наталія Черненко разом з колегою Ольгою Чистяковою створили театр розвитку особистості «Estrella». В перекладі – це зірка. І ось з цими маленькими зірочками вони творять справжні дива. Чудово, з успіхом і перемогами виступають на чемпіонатах України. Мріють вийти на міжнародний рівень.

Є у Наталії мрія – театр танцю. Свій – не схожий ні на жоден існуючий. Вірю, що з її хистом , бажанням й ентузіазмом – все можливо. А ще, коли є друзі й підтримка.

Наталія цінує кожне нове знайомство, бережливо ставиться до дружби.

 – Світлана Винограденко в моєму житті – це як маленька невидима чарівна паличка – завжди з’являється в потрібний момент, – розповідає Наталія Черненко. – Вона вміє допомогти, влучно сказати добре слово у відповідальний момент. Світлана – це згусток доброї енергії!

Знаю, що зараз юні танцівники збираються на фестиваль до Полтави. В одної з учасниць виникли матеріальні проблеми з поїздкою. Вирішити їх допомогла чарівниця Світлана Винограденко.

– До слова, завдяки Світлані Винограденко, я познайомилася з приватним підприємцем по пошиттю одягу – Тетяною Мормуль з Харкова. Це так важливо. Ми спільно пошили не просто сукні, а найкращі!

Я поцікавилася чим займається Наталія Черненко на дозвіллі. Уявляєте – створює фантастичні зачіски своїм танцівницям! Це треба бачити. А ще – вишиває бісером практичні речі.

Наталія Черненко справді зіткана з ідей, музики, танцю. До неї тягнуться учні. Вона приємна співрозмовниця. З нею легко, мов у танці. Вона все робить з любов’ю.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Комментарии к этой заметке больше не принимаются.


TRANSLATE

апрель, 2017

пн вт ср чт пт сб вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Всякие наглядности: