Размер шрифта:

'МОЯ ДИТЯЧА МРІЯ – МАТИ КНИГУ З АВТОГРАФОМ'

СВІТЛАНА ВИНОГРАДЕНКО: «МОЯ ДИТЯЧА МРІЯ – МАТИ КНИГУ З АВТОГ

СВІТЛАНА ВИНОГРАДЕНКО: «МОЯ ДИТЯЧА МРІЯ – МАТИ КНИГУ З АВТОГРАФОМ – ЗДІЙСНИЛАСЯ!»

Світлана Винограденко – міжнародний консультант з питань здоров'я, бізнесу, життєдіяльності людини, кандидат психологічних наук, громадська діячка.Окрім того Світлана – прекрасна дружина, мама чотирьох чудових дітей, вірна й надійна подруга, цікава співрозмовниця. Серед багатьох захоплень і хобі, Світлана любить книгу.

- Колись в дитинстві, - розповідає Світлана, я зачитувалася книжками Ганса Крістіана Андерсена. Я потрапляла під вплив його казкових героїв, розчинялася в тих історіях… Часом мені кортіло зустрітися з письменником і розпитати про певні деталі і, власне, як народжуються його історії, де  і як живуть казкові герої.  А ще, не повірите, – мені хотілося мати книжку з автографом.

В дорослому житті Світлані Винограденко пощастило. Завдяки активності й комунікабельності, доля зводить її з різного роду діяльностей людьми: художниками, письменниками, акторами. Ось і цього разу до неї на гостину завітали народний художник України, лауреат національної премії України імені Тараса Шевченка, директор видавництва «Криниця» Леонід Андрієвський, заслужений журналіст України, письменник Микола Махінчук, приятелька й однодумниця Тетяна Долінська.

Що об’єднало й звело цих людей –  розмова в сьогоднішньому інтерв’ю.

 • Цього разу, пані Світлано, у Вас такі чудові гості – письменники, журналісти. Що звело Вас із ними?
 • Насамперед, любов до книги. Свого часу я познайомилася  з прекрасним всесвітньо відомим знавцем екслібрису – Петром Нестеренком. Ми вже розповідали про нього. Тоді мені хотілося, щоб якомога більше людей дізналися про цю людину, відкрили для себе митця. Згодом я познайомилася з Леонідом Адрієвським. Коли вперше побачила у видавництві «Криниця» гори книжок, які так потрібні читачам, а дороги до них не знаходять, одразу почала думати й шукати вихід із ситуації. Перше, що зробила: зателефонувала в бібліотеки й поцікавилася, коли останнім часом поповнювалися їхні фонди. Відповідь була невтішною. А мою пропозицію – отримати нові надходження зустріли позитивно. На допомогу прийшла приятелька Тетяна Долінська. Вона одразу ж погодилася викупити трохи книжок й переслати їх до бібліотек. Згодом заохотила ще своїх друзів, яким не байдужа книжка. Перші закупи книжок робили на 5-10 тисяч гривень й надсилали у бібліотеки. А знаєте як здорово чути приємно стривожених і вдячних бібліотекарів!
 • Вже не раз чула, що Ви закуповуєте книжки у видавницві «Криниця» й даруєте їх у шкільні, сільські бібліотеки. Нещодавно передали книжки до Музею української пісні, яким опікується заслужена артистка України Руслана Лоцман…
 • Є таке. Люблю співачку Руслану Лоцман за її голос, пісню, прекрасні проекти. А чудова книжка «Пісенний вінок. Українські народні пісні» чи не найкращий подарунок для Музею пісні. Бачили б ви як раділи цьому збірнику у школах! Не завжди вчителі можуть дозволити собі таку просту розкіш. Зовсім недавно повернулися з Новоград-Волинського. Там залишили книжки Новоград-Волинському літературно-меморіальному музею Лесі Українки, а також подарунки отримали й 50 учасників пісенного конкурсу.
 • Якщо правильно розумію, Ви вирішили підтримати видавництво «Криниця»?
 • І не тільки. Звісно, викупивши книжки у видавництві,насамперед це плюс для видавця, а тим часом збагачення для тих, кому саме потрібна книжка. Але тут є й продовження, свого роду – гармонія. За виручені кошти видавець планує  видати знакову для України й українців книжку «І оживе добра слава, слава України. Шевченкіана в екслібрисі» ( упорядник Петро Нестеренко). У цьому щедро ілюстрованому виданні вперше на рівні культурологічного дослідження висвітлюється столітня історія Шевченкіани в екслібрисі. У книзі буде представлено близько тисячі екслібрисів. Це видання стане у пригоді багатьом. Мені приємно, що співпраця з Петром Нестеренком і Леонідом Андрієвським продовжується. Радію, що в тих сторінках буде вклад і моєї родини Винограденків.
 • Так, мені відомо, що завдяки Вашій участі, благодійності це видання невдовзі побачить світ…
 • Так, але й не тільки наша родина причетна до цього унікального видання. Фінансову підтримку також надавали Ірина Бандурко, Юлія Бурбеза, Тетяна Долінська, Ксенія Дубенська, Ігор Когут, Юлія Шепілова, родини Бібік – Тетяна та Ігор, Кукурудз – Олена та Назар, Павлових – Соня та Віктор з Києва, Ірина Бандурко з Харкова, Анатолій Бойко з Одеси. Душу гріє те, що це все мої друзі. Друзі, які не байдужі до книжки. До речі, цей проект тривав 9 місяців. За цей період народжується дитина, а у нас народжується книжка – унікальне видання на очах!
 • Ви, до речі, увійшли до редакційно-художньої ради видання.
 • Так, це не тільки приємно, а й почесно. Колись я мріяла мати книжки з автографами, а сьогодні сама беру участь у їх створенні Це додає сил і наснаги. А найбільше мене тішать знайомства з новими творчими і небайдужими людьми. Ось і сьогодні з приємністю отримала книжку поезій з автографом від члена редакційної ради цього видання письменника Миколи Махінчука «Балади про справжнє».
 • У Вашій родині книжка на почесному місці?
 • Так, у нашій родині читають всі. А ще ми вважаємо, що книжка – найкращий подарунок. Довідавшись, що читає людина, ви відкриваєте ще одну її грань, вам є про що спілкуватися. В усі часи книжка була добрим порадником, скарбничкою знань.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Добавить в закладки и поделиться:

Адрес заметки: http://blog.moziron.org/post_1543854781.html

Комментарии
Комментарии
Ваш комментарий к статье:
Правила комментирования:cod


 • Все поля формы обязательны для заполнения.

 • e-mail не публикуется.
 • Содержание комментариев, оставленных на опубликованные материалы, является мнением лиц, их написавших, и не обязано совпадать с мнением Администратора, никоим образом не ответственного за выводы и умозаключения, могущие возникнуть при прочтении комментариев, а также любые версии их истолкования.

 • Однозначно не подлежат публикации комментарии:

 • - содержащие оскорбления любого вида (личного, религиозного, национального...);
 • - включающие неуместные теме поста ссылки, в том числе спамовые;
 • - нарушающие положения законодательства Украины и РФ.

 • Факт оформления Вами комментария является безоговорочным принятием этих условий.TRANSLATE

декабрь, 2018

пн вт ср чт пт сб вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Всякие наглядности: